Rapor: HTC ve Amazon Akıllı Telefon Üretiminde Ortaklığa Gidebilir!

blank

Kindle Fire serisi tabletlerle mobil dünyasının iddialı markalarından biri olmayı başaran Amazon’un bir yıla aşkın süredir akıllı telefon pazarına gireceğine ilişkin birçok haber yazılıp çizilirken, ortaya çıkan yeni bir rapor perakende devinin gelecekte oluşturacağı telefonlar için HTC ile işbirliğine gideceğini bildirdi. Financal Times’da yayınlanan bir makaleye göre ortaklık neticesinde 3 farklı telefon oluşturulacak. 2014’ten önce ise herhangi birinin tanıtılması beklenmiyor.

teknik destek

Daha önceki iddialar Amazon’un 3D kullanıcı arayüzüne sahip bir telefon üreteceğini bildiriyordu. Bunun yanında ücretsiz ya da düşük bir fiyatla satışa sunulmak üzere farklı bir telefon için de iddialar gündeme gelse de, perakende devi ücretsiz telefon söylentilerini reddetti ve bu yıl içerisinde herhangi bir telefon tanıtımında bulunmayacaklarını açıkladı.

HTC ve Amazon konuya ilişkin gelişmeleri yorumlamaktan kaçınırken, HTC pazarlama şefi Ben Ho “Kendi markamızı oluşturmaya odaklanmış durumdayız ancak diğer taşıyıcı ya da teknoloji markalarıyla ortaklık ya da işbirliğimiz olmuştur” şeklinde bir değerlendirme yaparak hem açık kapı bıraktı hem de operatörlere özel telefonları ve HTC First (Facebook telefonu) modelini işaret etti.

Gerçekleştirilecek ortaklık kuşkusuz Amazon için büyük bir haber. HTC içinse daha büyük bir öneme sahip. Son yıllarda Samsung ve Apple rekabetinin bir hayli gerisinde kalan HTC tarihinde ilk defa üç aylık bir dönemde kayıp bildirdi. HTC One gibi güçlü donanıma sahip ve tasarımı ile dikkat çeken telefonlar üreten şirket bir türlü pazarlama ve marka stratejisi sorunlarını aşamadı. Tayvanlı üretici halihazırda “Demir Adam” Robert Downey Jr. eşliğinde dev bütçeli bir pazarlama süreci başlatırken, Amazon ile girilen ortaklıkta oluşturulacak başarılı telefonlar şirketin tekrar yükselişe geçmesine yardımcı olabilir.

kaynak: bgr.com

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!