Rapor: iPhone 6’da 1GB RAM Yer Alabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Çin’de ortaya çıkan son iddia, 9 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 6’nın  iPhone 5 ve 5s modellerinde olduğu gibi 1 GB RAM barındıracağını öne sürdü.

Bu bilgi RAM çipini ayrıntılayan bir belgeden geldi.  iOS 8 ile çalışan cihazlar RAM seviyesi konusunda Android’in üst düzey cihazlarının ( bu yıl  4GB hacmine ulaşacağı söyleniyor) her zaman gerisinde kaldı. Ancak Apple, iPhone cihazlarının başarılı multitasking performansına rağmen RAM hacmini nesilden nesile giderek artırdı. Örneğin;  iPhone 3G’de 128MB, iPhone 3GS’de 256MB,  iPhone 4 ve 4S’te  512MB , iPhone 5/5s ve 5c’de 1 GB RAM kullandı.

Apple’ın iPhone 6’da 1GB RAM’e yer vereceği henüz kesinlik kazanan bir detay değil, ancak belgeyi sızdıran GeekBar kaynağının, daha önce Apple sızıntılarında başarılı olduğunu hatırlatalım.

Apple’ın 4.7 inç  ve 5.5 inç ekranlı iPhone 6 (veya 6L) telefonlarda farklı bataryalar sunması güçlü bir ihtimal bundan dolayı da, her iki cihazda farklı kapasitelerde RAM görmek de oldukça mümkün.

gsmarena_001

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir