Rapor: LG G3 Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S5 ve Xperia Z2’nin tanıtımları sonrası gözler HTC’nin Yeni One modeline çevrildi. Son dönemde sızdırılan görsel ve videolar açıkçası telefonun sahip olduğu tüm yazılım ve donanım özelliklerini göstermeye yetti. Bir nevi bu saatten sonra beklenen tek gelişme cihazın resmiyet kazanması olacak.

teknik destek

Yeni One’ın tanıtılması sonrası gözler bu defa LG G3 cephesinden sızdırılacak bilgilere çevrilecek. Geçtiğimiz yılın en dikkat çeken modellerinden biri olarak gösterilen LG G2’nin devam modeline ilişkin gelişmeler aslında kullanıcı profil bilgileri ve şirket içi yazışmalarda ortaya çıkmaya başladı. Telefonla ilgili bir önemli gelişme daha Güney Kore menşeli ETNews sitesi tarafından rapor edildi. LG ve Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen söz konusu siteye göre LG’nin yeni nesil amiral gemisi suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek.

Sony’nin Xperia Z ile suya-toza karşı dayanıklılığı amiral gemisi seviyesi modellere getirmesinin ardında devam modeller Xperia Z1, Xperia Z2, ayrıca Samsung da Galaxy S5’i suya ve toza dayanıklı bir hale getirdi. Gelen haberlere bakıldığında LG de G3 modeliyle suya ve toza karşı dayanıklılık trendine dahil olacak.

LG G3’ün 2K olarak bilinen 2.560 × 1.440 ekran çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor. Diğer iddialı telefon üreticileri yeni yılda Full HD çözünürlükte devam etme kararı alırken; farklı kaynaklar LG’nin de telefonda 1080p ekran çözünürlüğünü sürdüreceğini iddia ediyor. 5.3-inç boyutunda IPS ekranla donatılması beklenen telefonda Qualcomm cephesinden 2.5GHz frekans hızında çalışan ve Adreno 420 GPU birimini beraberinde getiren Snapdragon 805 işlemcisinin yer alması bekleniyor. Qualcomm tarafından yapılan açıklama Snapdragon 805’in yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği bildirilmişti. LG G3’ün de temmuz ağustos döneminde tanıtılacağı dikkate alındığında söz konusu cihaz Snapdragon 805 işlemcisine sahip ilk akıllı telefonu temsil edebilir.

Bunun dışında LG G3’te Android 4.4 işletim sistemi, 3GB bellek, 32/64GB dahili depolama, 3.500mAh kapasiteli pil ve 13MP çözünürlüklü kameranın yer alması bekleniyor.

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!