Rapor: LG ve Google, LG G2’nin Google Edition Modeli Üzerinde Çalışıyor!

Nexus 5 hazırlıklarını aralıksız sürdüren ve kısa süre içerisinde telefonu tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanan Google, şirket içerisinden elde edilen bilgilere göre “Google Edition”  kapsamında cihazlar sunmaya devam edecek.

Yaz döneminde Galaxy S4 ve HTC One modellerinin Google sürümlerini (stok Android) tanıtan Google, Android takım lideri Sundar Pichai’nin açıklamalarından zaten stok Android ile çalışan telefon duyurularını devam edeceğini iletmişti.

Google’ın hedefindeki yeni telefon ise LG G2 görünüyor. Son iki yıldır Nexus telefonlar için LG ile donanım ortaklığı sürdüren Google, IFA Berlin 2013’te lanse edilen, teknik özellikleri, tasarımı ve rakiplerine kıyasla daha hesaplı bir fiyata sahip LG G2 modelini gözüne kestirmiş ve telefonun stok Android ile çalışan sürümünü kasım ayında açıklayacak. Telefonun satış işlemi ise aralık ayında gerçekleşecek.

Google’ın üst seviye akıllı telefonlarda stok Android seçeneğini kullanıcılara sunma noktasında istekli olduğu biliniyor ve bu sebeple dillendirilen gelişmenin doğruluk payı bir hayli yüksek. Kutudan Android 4.4 KitKat ile çıkacak LG G2 Google Edition, tasarım ve donanım özellikleri itibariyle LG G2’ye benzeyecek ancak RAM miktarının 3GB’ye çıkarılacağı iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere ağustos ayında, şirketin halkla ilişkiler bölümünden kıdemli yöneticilerden Ken Hong o dönem Nexus 5 hazırlıkları sebebiyle LG G2 Google Edition modeline şu an için sıcak bakmadıklarını ancak yine de açık kapı bırakarak süreç içerisinde planların değişebileceği şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Son dönemde Google ile sıkı ilişkiler içerisinde olan LG’nin amiral gemisi modelini stok Android ile sunması birçok kullanıcıda heyecan yaratacaktır. LG G2’nin tüm detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

kaynak: androidsas

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir