Rapor: Nexus 6 Beklendiği Gibi LG G3’ün Tasarım ve Teknik Özelliklerini İlham Alacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın Nexus programını kaldırıp Androi Silver projesini başlatacağına dair ciddi haberler gündeme yansıyor. Android Silver projesine ilişkin geçtiğimiz günlerde yayınladığımız habere buradan göz atabilirsiniz.

Android Silver prejesi her ne kadar dillendirilse de, bu yıl hayata geçmesi pek mümkün görünmüyor. Zaten Google’ın da Nexus 6 hazırlıklarına başladığı biliniyor. Şubat ayında MWC 2014 etkinliğinde Android takım lideri Sundar Pichai tarafından doğrulanan Nexus 6 iddiaya göre LG G3’ün tasarım ve teknik özelliklerine dayandırılacak oluşturulacak.

Google cephesinden elde edilen güvenilir kaynaklara göre Mountain View merkezli şirket Nexus akıllı telefon için bir kez daha LG ile işbirliğine gidecek. Nexus 6’da 5.2-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü (1440 x 2560p) bir ekrana yer verilecek. İşlemci tarafında ise yılın ikinci yarısında tanıtılacak üst seviye akıllı telefonlarda sıklıkla göreceğimiz Snapdragon 805 platformu yer alacak. Krait 450 mimarisinde oluşturulan ve 2.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemci beraberinde Adreno 420 grafik birimini getirecek. Nexus 6‘nın bellek tarafını ise 3GB RAM ve 16/32GB depolama oluşturacak.

Android 4.5 ya da Android 5.0 il başlatılması beklenen telefonda ayrıca parmak izi tarayıcısının da yer alması bekleniyor. LG G3‘ün sızdırılan görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla telefonun arka bölümünde bir sensör mevcut fakat işlevinin ne olduğu henüz bilinmiyor. Nexus 6’da yer alması beklenen parmak izi sensörü ise iPhone 5S ve Galaxy S5’te olduğu gibi ön bölüme konumlandırılacak. Google’ın Asya’da birkaç parmak izi sensörü tedarikçisiyle görüşmeler halinde olması söz konusu özelliğin telefonda yer alacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Ekim döneminde tanıtılması beklenen Nexus 6’ya ilişkin daha kapsamlı bilgilerin ve sızıntıların yılın ikinci yarısında başlaması bekleniyor.

kaynak: android.gs

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir