Rapor: Nokia Üç Android Telefon Üzerinde Çalışıyor

24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde Android tabanlı ilk telefonu Nokia X modelini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanan Nokia, görünüşe bakılırsa Android ile işbirliğini devam ettirecek.  Çin teknoloji sitesi Tencent tarafından yayımlanan rapora göre Nokia, Nokia X’in yanı sıra Android tabanlı iki telefon daha geliştiriyor. Nokia X’in dışında geliştirilen söz konusu iki telefon MWC’te tanıtılmayacak ancak yılın ilk yarısında mayıs haziran döneminde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Andronova

Sitenin iddiasına göre Nokia’nın henüz gelişme aşamasında olan diğer iki Android telefonu şirket içi e-postalarda ortaya çıkmış. Telefonlardan biri Nokia X’ten daha üstün özelliklere sahip olacak. Nokia X’i giriş seviyesinde konumlandıracak olursak; Nokia XX olarak adlandırılan diğer model ise orta sınıfta yer alacak. Bir diğer telefon ise üst sınıfta konumlandırılacak ancak modelin ismine ait herhangi bir bir bilgi yer almıyor.

Android ile buluşmasına sayılı günler kalan Nokia’nın MWC 2014 etkinliği kapsamında duyuracağı telefon Normandy kod adlı Nokia X olacak. Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 4-inç boyutunda 854 X 480p çözünürlüklü ekran, 512MB RAM, 5MP çözünürlüklü arka kamera, 4GB depolama, microSD kart desteği ve 1.500mAh kapasiteli pil telefonun öne çıkan teknik özellikleri olacak.

Nokia X’in sızdırılan son fotoğraflarına alt bölümden göz atabilirsiniz.

103851jy9hfhc19i9b4lel103846wn2f2fg22zosykh6103847wdumtftn2hh4mnny

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.