Rapor: Optimus G2 Temeline Dayandırılacak Nexus 5, Ekim Başında Tanıtılacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Güney Kore medyasında yer alan bir rapora göre Nexus 5, 5 Ekim tarihinde Android 5.0 ile resmiyete kavuşacak. Nexus 4’ü geçtiğimiz yıl ekim ayında duyuran Google’ın yaklaşık olarak aynı dönemde yeni bir Nexus telefonu daha kullanıcıların beğenisine sunması ihtimal dahilinde görünüyor.

Nexus 5 için bu güne dek herhangi bir üretici ile ortaklık yapıldığı noktasında bir açıklama yapılmadı. Son birkaç ayda ortaya çıkan iddiaları değerlendirdiğimizde ise yine LG isminin ön plana çıktığını görüyoruz. WSJ kaynakları Google CEO’su Larry Page’in mayıs ayında düzenlediği Güney Kore gezinde LG ile Nexus 5 içi masaya oturduğunu, detayların konuşulduğunu ve hatta prototip cihazların CEO’suna gösterildiğini iddia etmişti.

Tekrar rapora dönecek olursak, dikkat çekilen bir diğer nokta ise Nexus 5’in teknik özellikler noktasında Optimus G2 ile aynı donanıma sahip olacağı beklentisidir. Geçtiğimiz yıl Optimus G sonrası tanıtılan Nexus 4, ekran ve donanım noktasında benzerlik gösterdi. Benzer bir stratejinin Optimus G2 ve Nexus 5 cephesinde de yaşanması bekleniyor.

Optimus G2’nin sahip olduğu özelliklere değinecek olursak (Bir bakıma Nexus 5’te yer alması beklenen detaylar); 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 2.700mAh kapasiteli batarya, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamera, 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran ve Android 5.0 Key Lime Pie.

Optimus G2’de LTE-A desteğinin yer alması beklenirken, Nexus 5 için Google’ın bu defa LTE desteği sunacağı ihtimali üzerinde duruluyor.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir