Rapor: Samsung 12.2-inç Boyutunda Galaxy Note Serisine Dahil Edilecek Yeni Bir Tablet Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son dönemde 200 dolar seviyesinde işletim sistemli tablet tanıtımları bir hayli artış gösterirken, üreticilerin de özellikle 7 ve 8-inçe yönelmesiyle tabletler iPad ile arasındaki farkı bir hayli eritmişti. Son gelen araştırmalara göre ise mobil dünyasının bir numaralı ismi Android tablet sektöründe uzun süredir liderliği elinde bulunduran iPad’i tahtından edecek.

teknik destek

Bütçe dostu tabletlerden ziyade tercihini orta ve üst sınıf tablet üretiminden yana kullanan Samsung, tarafında akıllı telefonlarda olduğu gibi tablet satışlarında da lider konumda. Güney Koreli üretici son olarak Galaxy Tab serisini yenilemiş ve seriye üç yeni tablet dahil etmişti.

Güney Koreli kaynaklardan gelen raporlara göre 12.2-inç boyutunda 2.560 x 1.600p çözünürlüklü yeni bir tablet hazırlığında. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen tablet Galaxy Note serisine dahil edilecek; S-Pen kalemin yanı sıra destekli uygulamaları da beraberinde getirecek.

Tabletin ekranı için Sharp ile ortaklığa gitmesi beklenen Samsung’un söz konusu tablette hangi ekranı kullanacağı henüz netlik kazanmış değil. Şirket her ne kadar Sharp ile başlayan ortaklığın LCD ekran odaklı olduğunu bildirmiş olsa da; Sharp cephesinde üretim gösteren IGZO (Indiyum Galyum Bakır Oksit) panel teknolojisi tabletin ekran bölümünü oluşturabilir. IGZO paneller, yüksek dokunmatik hassasiyetin yanı sıra ultra ince bir yapıda ve düşük enerji tüketimine olanak sağlıyor.

Tablette yer alan diğer argümanlar hakkında detaylar aktarılmış değil ancak, Exynos 5 octa ya da Qualcomm cephesinden yeni nesil bir işlemcinin yer alması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın ortasında tanıtılması beklenen ancak yoğun cihaz tanıtımı sebebiyle sürekli ertelenen tabletin önümüzdeki ay ya da eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son olarak tabletin Apple cephesinde üretim göstereceği iddia edilen 12-inçlik iPad Maxi modeline rakip olacağı konuşuluyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir