Rapor: Samsung, 4 Eylül’de Galaxy Note III ve ‘Gear’ Adlı Akıllı Saati Duyuracak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note III için geri sayıma geçilirken, Güney Kore kaynaklı yeni bir rapor Samsung’un 4 Eylül’de Galaxy Note III’ün yanı sıra Gear adlı akıllı saatini de duyuracağını bildirdi. Daha önce iki Galaxy Note akıllı telefon modelini eylül ayında düzenlediği Unpacked etkinlikleri ile tüketicilerin beğenisine sunan Samsung’un Galaxy Note III modelini de aynı dönemde sunacak olması sürpriz bir gelişme olarak değerlendirilmiyor; zira telefon hakkında son dönemde çıkan iddia ve söylentilerin büyük bölümünde eylül başında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliği işaret ediliyor.

teknik destek

Galaxy Note III modeli için farklı ekran türleri gündem konusu olsa da, 5.7-inç birçok kesimin üzerinde uzlaştığı boyut olarak karşımıza çıkıyor. Telefon pazara bağlı olarak Snapdragon 800 ve güçlendirilen Exynos 5 octa işlemcisi ile satışa sunulacak. Snapdragon 800’ün halihazırda birçok üst sınıf modelde yer alıyor olması, performans değerlendir hakkında bilgiler edinmemizi sağlarken, frekans hızı artırılan ve altı çekirdekli Mali-T628 grafik birimi ile güçlendirilen Exynos 5420’nin sunacağı performans ise merak uyandırıyor.

Android 4.2.2, 3GB RAM, 16/32/64GB depolama seçenekleri, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP arka kamera, geliştirilen S-Pen deneyimi ve daha güçlü bir batarya Galaxy Note III’te yer alması muhtemel diğer detaylar şeklinde sıralanıyor.

Samsung’un IFA Berlin Etkinliği öncesi düzenleyeceği basın etkinliğinin dikkat çeken tanıtımlarından birinin de son dönemde bazı belgelerde ismine rastlanılan Gear adlı akıllı saat çözümünün olması bekleniyor. Google Glass ile birlikte giyilebilir teknolojinin yaygınlaştığı şu süreçte üreticilerin akıllı saat projeleri ile yakından ilgilendiği bir gerçek.

media 16732

*Konsept tasarım

Samsung’un yanı sıra Apple, Google, Intel ve LG’nin bu anlamda çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Sony ise NFC desteği sunan SmartWatch 2 modelini haziran sonunda lanse etmişti.

Samsung tarafında geliştirilen Gear adlı projeye dair ayrıntılar şu an için bilinmiyor. Ancak akılı saatin fonksiyonlarına değindiğimizde Gear’in de diğer çözümlerden farklı özellikler sunması bekleniyor. Akıllı saat, Bluetooth bağlantısı sayesinde Galaxy markalı telefon ve tabletler senkronize halinde olacak ve kullanıcıların bu sayede gelen aramalar, metin mesajları, Facebook, Twitter, eposta, ajanda kayıtları, harita servisleri, fotoğraf çekme ve müzik çalar gibi akıllı telefonlarda yer alan birçok detayı eş zamanlı olarak yönetmesini sağlayacak.

Lansman tarihleri yaklaştıkça iki ürün hakkında daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor.

ilgili>> AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın