Rapor: Samsung Önümüzdeki Ay AMOLED Ekranlı Yeni Bir Tablet Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Andronova

Samsung akıllı telefonlar kategorisinde sağlamış olduğu başarıyı henüz tablet cephesinde gösterebilmiş değil. Güney Koreli üretici her ne kadar Android ekosistemindeki en iddialı tablet üreticisi konumunda olsa da, Apple’ın iPad tabletler sektöre hakim olduğu herkesin malumu.

Önümüzdeki yıldan itibaren Samsung’un daha iddialı tablet çözümlerle Apple’ın karşısına çıkacağı son dönemde Güney Kore kaynaklı haberlerde yer aldı. Yine Güney Kore kaynaklı ETNews söz konusu haberlere daha da açıklık getirerek Samsung’un 10.5-inç ekrana sahip yeni bir tableti ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde sergileyeceğini bildiren bir makale yayımladı.

Bahse konu olan tabletin bu denli dikkat çekmesindeki temel etken ise yüksek çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olacak iddiasıdır. iPad Air‘in en önemli rakibi olarak gösterilen tabletin donanım bilgileri sadece bundan ibaretken, tabletin şubat ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Samsung 2011 yılında Super AMOLED ekrana sahip Galaxy Tab 7.7 tablet modelini duyurmuş ve cihaz Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı birçok pazarda satışa sunulmuştu. Galaxy Tab 7.7 sahip olduğu donanım özellikleri o döneme damga vuran tabletlerden biri olmuştu, ancak Güney Koreli üretici bu defa daha iddialı bir tabletle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir