Rapora Göre Android 5.0 Lollipop, iOS 8'den Daha Az Hata Veriyor!

Rapora Göre Android 5.0 Lollipop, iOS 8'den Daha Az Hata Veriyor!
müşteri hizmetleri

Akıllı telefonların çoğu insanın erişebilir hale gelmesinden bu yana iki ezeli rakip olan Android ve iOs'a yönelik tarafların birbirlerine yönelttiği ithamlar bitmek bilmezken, iOS taraftarlarının en çok Andorid'in stabil olmaması ve sürekli hata vermesini eleştiriyorlardı. Peki bu gerçekten de böyle mi? Özellikle Ice Cream Sandwich ile birlikte büyük değişim yakalayan Android, Jelly Bean, KitKat ve son olarak Lollipop ile her yeni sürümde çok ciddi değişim ve iyileştirmeler sunarak ilerlerken, iOS işlerim sisteminin son sürümü olan iOS 8 ile aralarında hangisi daha stabil sorusunu öğrenmek için yapılan araştırmanın sonuçları oldukça ilginç. Kullanıcıların bir çoğu Android 5.0 Lollipop'u gördüklerinde genel olarak arayüzdeki Materyal Tasarım'ı fark etmekte ve bunun haricinde sistemin altyapısındaki değişikliklerden bihaber olmaktadır. Android 5.0 Lollipop, ART Runtime ve daha bir çok ciddi performans geliştirmesiyle ortaya çıkmış ve sadece Materyal Tasarımdan ibaret değildir. Lollipop'u giriş seviyesi cihazlarda dahi çalışır hale getiren Google, Android'in farklı üreticilerin binlerce farklı modelinde sorunsuzca çalışmasının ve en önemlisi de en son versiyonun kullanılmasının önünü açmıştır. Crittercism'deki mobil uygulama performans uzmanların tarafından hazırlanan raporda, Android'in son sürümleriyle iOS 8'in stabilitesi karşılaştırılmış. Sonuçlar şöyle: Android Lollipop: %2.0 hata oranı iOS 8: %2.2 hata oranı iOS 8 bir önceki iOS 7'ye göre daha fazla hata oranına sahip. iOS 8: %2.2 hata oranı iOS 7: %1.9 hata oranı Android'te ise her yeni versiyonda sistem daha stabil hale gelerek hata oranları da azaldığı görülüyor. Android Lollipop: %2.0 hata oranı Kit Kat: %2.6 hata oranı Ice Cream Sandwich: %2.6 hata oranı Mobil işletim sistemlerine yönelik taraflar bir çok şey söyleyebilir. Hatta şimdi bu rekabete Windows 10 ile Microsoft'ta katılacak. Ancak şuan için Android'in en stabil iletim olduğu gerçeği kabul edilmelidir.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ali Makarac
Ali Makarac - 6 yıl Önce

Cep telefonu icat edildiği günden beri kullanırim android diyorum .

Эльшад Намазов
Эльшад Намазов - 6 yıl Önce

Sony icin ne zaman olucak Lollipop

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Androidin artıları :
1-) widget (ne kadar kolaylık olduğunu kullanan bilir)
2_ bluetooth veya wifi direct ile dosya paylaşımı
3_ Otg ve sd kart desteği
4_ Hertürlü Görünüm kişiselleştirmesi
5_ Dosya yöneticisi (telefonda o dosyayı açacak program yoksa bile o dosyayı taşıyabilir yada aktarabilirsiniz )
6_ bildirim çubuğundan kısa yollar bile iosa yeni geldi sayılır. Android olmasaydı o da gelmezdi.
7_internetten download özgürlüğü.
8_inanılmaz özelliklerle donatılmış romlar.
9_ şarj aleti uyumu
10_ batarya süresi (z3 ile karşılaştır)

Bi yiğit çıksın da iosun aftılarını saysın. Güvenlik dışında savunulacak neyi varsa. Sanki ajanız. Belki bide explorer ı daha iyidir. Ama kaçımız küçük ekranda explorer kullnıyoz ki.

Fatih Çakır
Fatih Çakır - 6 yıl Önce

Androidddd candır

note 4
note 4 - 6 yıl Önce

Ahmet TANRIVERDİ
laf bol bakıyorum hızlı cevap kısa öz ve net haa haaa

Android sayesinde telefonculuk bu kadar gelişti yoksa 3 5 geliştirinin renk geliştirmesi için iphone yalvarması ile devam edecekti.

Android in açık kaynakları dağıtması geliştiricilerin çoğalmasına mevcutun üzerinden geliştirilmesi daha hızlı değişime ve yeni geliştiricilerin doğmasına ve bunu hayatı kolaylaştırılma ve yeni ufuklar açmasına yol açmıştır.
Artık iki nesil var

biri eline verilenle oynayan ve yetinen

ikincisi eline verilenle işini halleden oynayan ve daha fazlasını isteyen yetinmeyen daha iyisini arayan

emrullah altan
emrullah altan - 6 yıl Önce

ios bir kaç cihaza güncelleme vere dursun android 80 den farklı modele 5.0 güncelleme sağlamaya çalışıyor tabiki sadce android değil samsung touchwiz htc sense gibi bir çok ara-yüz de firmalarda geliştiriyor bu sürümler le birlikte iş budur ki bu gerçek se (ki sanmiyorum ) google yapmış saygı duymak düşer tabiki android artıları ios dan çok fazla işlemci hızına pil sıcaklığı vs. ios sana yap dediğini yaparsin android ise sen ne istiyorsan onu yapar açık kod yazılım farkı

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Samimi olduğum bir fırıncı abinin note 4 le HDR konumunda resmini çektim çok beğendi bleutooth at bana dedi çıkardı cebinden ve 5s dedi ben incelemedim 5s i ama o ben senin telefonu kullanmam için çok çalışmam lazım dedi yaşı 68 yanılmıyosan bende 39 neyse açtık bleutoothları onun ki bir şey bulanadı benim note 4 civardaki açık cihazların hepsini sıraladı neyse çihazı üç lakamlık şifre vererek eşleştirme yapalım dedik yok bir türlü olmadı bizmi yapamadık bilemem sonra yeğeni geldi pc atayım sonra kablo ile yüklerim dede dedi şu kısıtlamaya bak ya...ÖZGÜRLÜK=ANDROİD birde 5s in her kapanmasında wifi gidiyor ne bu ya..

Deniz
Deniz - 6 yıl Önce

İlk androidli telefonum 2.3.6 gbydi sonra moto gyi aldım 4.4.2li direk dediğim ben androidli cihaz kullanmamışım hiç şimdi 5.0.2yüklü bir iki ufak tefek bug olmasına rağmen günlük kullanım rahatlığı 4.4.2den daha iyi

şahin
şahin - 6 yıl Önce

ios kötü haklılar. lakin android kullanmak içinde zırt pırt telefon değiştirmek lazım. nexus diyeceksiniz oda herkese hitap edemiyor kocaman bir ekran. sd kart bile yok. neyse bakalım iyi olan kazansın. ubuntu kurtar bizi =)

Ercan Polat
Ercan Polat - 6 yıl Önce

Üstelik android, iostan 350 bin kat daha fazla özellik barındırıyor, ios benim için sabit telefon yazılımı gibi kalıyor, örnek : nokia 3310 daki sistem :) özellik yok hata yok :)

Rashid Afandiyev
Rashid Afandiyev - 6 yıl Önce

Windows 10 :D

Volkan Uğraç
Volkan Uğraç - 6 yıl Önce

Andriod ileri giderken İos geriye gidiyor. Bu son zamanlarda çok bariz belli oluyor.

HaKan ßaşaran
HaKan ßaşaran - 6 yıl Önce

Androidddd


Teknoloji haberleri