Reels taslaklar görünmüyor açılmıyor nerede?

reels taslaklar nerede

Instagram’ da Reels taslaklar görünmüyor sorununda aklımıza bir kaç soru geliyor. Mesela taslaklar nerede silinmiş olabilir mi ve taslaklar açılmıyor mu? İçerikte bir kaç soruya yanıt olarak hazırladık.

Andronova

Reels taslaklarım sildi, diye düşünüyor olabilirsiniz ancak size ait olan taslaklarınız kendi kendine silinmeyeceğini düşünüyoruz. Eğer sizin dışınızda bir şeyler geliştiyse bunun farklı nedenleri olabilir. Aslında bu nedenler üzerinde durmakta fayda var.

Aşağıda yapacağımız açıklamaları okuduğunuzda durumu daha net anlayacak ve taslaklar ağın uygulamasından silmesine olanak olmadığını keşfetmiş olacaksınız. Kısaca silinme durumu olacağını düşünmüyoruz ve açılmama durumlarında yapılacaklardan söz edeceğiz.

Peki neden bulamıyorsunuz taslaklarınızı? Hadi hep birlikte sebeplerine odaklanalım.

Öncelikle şu an sistem tarafında bir problem olmadığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Reels ne işe işe yarıyor?

Reels, kullanıcılarını bir araya toplayan, dünya çapında birçok kullanıcının iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamanın bir parçasıdır. İçerisinde video ya da fotoğraflar dizisi yükleme (En fazla 10 fotoğrafı tek bir paylaşımda kaydırmalı olarak yükleyebilirsiniz.), reels adı verilen ilk zamanlarda 15 ile 30 saniye ve sonrasında 1 dakikaya çıkarılan özelliğe diyebiliriz.

Daha uzun içerikler içinde IGTV videosu denen uzun süreli video çekimleri yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

Ne uzun ne de kısa süren, daha çok çeşitli kullanıcıların isteyerek ya da istem dışı başlattıkları ekol kabul edilen videolar dizisinin aynı hashtag ile yayınlandığı veya izlendiği videolardır. Kullanımı bu şekilde olmak zorunda değildir. İçerik üreticisi olarak siz nasıl isterseniz o şekli vermekte özgürsünüz.

Reels taslaklar gorunmuyor acilmiyor
Reels taslaklar görünmüyor

Reels taslaklar neden görünmüyor

Reels taslaklar nerede neden görünmüyor? Kullanıcının veya birinin silmediği sürece, sistemsel durumlarda oluşacak aksaklıklarla izah edilebilir. Şu an için aklımızda olan olasılıkları yazacağız.

 • Kurulu versiyonun çok eski olmasından dolayı olabilir.
 • Çıkan bir güncellemenin buna neden olması.
 • Gün içerisinde yaşanan problemler.
 • Telefonla alakalı olma olasılığı.
 • Kişinin yapmış olduğu aşırı bir şeyler.
 • Yayınladığı paylaşımlardan dolayı olası yaptırımlar.
 • Şikayet durumlarında verilen kısmi cezalar.
 • Hesap tarafında yaşanan aksaklıklar.

Analize göre talep oluşturulabilir.

Reels taslaklar açılmıyor için yapacaklarınız

Yukarıdakileri sırasıyla uygulayınız ve bekleyerek duruma göre deneyeceklerinizi uygulayınız.

 • Test adına başka internet ve telefondan denemeniz gerekiyor.
 • Yeni versiyondan dolayı olan durumlarda yenisi çıkabilir. Beklemeden denemek için önceki versiyonu kurunuz.
 • Hesap kontrolü adına profil alanında bilgilerinizi değiştirmeye çalışınız. Kayıt edilemiyorsa sorun olduğu anlamını taşır.
 • Aşırıya kaçan hesapların gün içerisinde veya bir gün sonunda kendi kendine düzeleceğini düşünüyoruz. Bu süre içerisinde uygulamayı hiç kullanmamanızı öneririz.
 • Genel adlı alandan hesabın türünü değiştirmeniz çözüm sağlayabilir. (İşletme / Pro)
 • Başkalarında var mı farklı bölgelerde yaşayan arkadaşlarınıza sorunuz.
Reels taslaklar gorunmuyor
Reels taslaklar nerede

Yukarıdaki resimle önerdiğimiz bir adıma yardımcı olmak için ekledik. Bazı kontrolleri birde bilgisayar yardımıyla yapabilirsiniz.

Aklımıza bir şey daha geliyor. Bazılarının hesap üzerinden yaptığı değişiklikler nedeni ile karşılaştığı sorunlardan daha önce söz etmiştik. Birde geçici kapatmalardan sonra açılan hesaplarda bir dizi aksaklıklar yaşandığını da gördük. Bazı hesapların kendiliğinden çözüldüğünü gördüğümüz gibi az bir kullanıcının hesaplarında devam ettiği de biliniyor.

Reelsler silebilir mi?

Evet, silebilir. Eğer yayınladığınız reelsleri uygunsuz bulan kullanıcılar tarafından şikayet edildiyseniz instagram videonuzu inceler ve silme yetkisine sahiptir. Ancak herhangi bir problem yoksa silmez. Çok büyük bir problem görürse hesabınızı da askıya alabilir hatta kapatabilir. Bu nedenle paylaşımlarınızın içeriklerinin ne olduğu da oldukça önemlidir.

Reels paylaşımlarınızda sorun görürse, şikayet almışsa reels paylaşımlarınızı silebilir, demiştik. Ancak reels taslaklarınızı başka kullanıcılar görmediği ve doğal olarak şikayet etme gibi bir durum da söz konusu olmadığı için taslakların silinmeyeceğini düşünüyoruz. Elbette hakkınızda yasal yoldan açılmış bir soruşturma söz konusu ise inceleme amaçlı başvuru yapılmışsa durum farklı olabilir.

Ancak böyle bir durum olsa bile yalnız taslaklarınız silinmez. Hesabınıza erişemez yani giriş de yapamazsınız. Hatta hesabının şifresi çalındı gibi bir uyarı da görmezsiniz çünkü çalınmamıştır. İnceleme için yasal olarak hesabınızın yetkileri devredilmiştir.

Yaşanan tüm olumsuzluklarda önerilerimizden sonra talep gönderimi ve sonrasında bekleme bilgisini veriyoruz. Ağdan destek isteyenlere yapılan geri dönüşler uzun sürebiliyor. Hatta dönmedikleri de görülüyor. Bu gibi durumlara bizim önerimiz aralıkla tekrardan gönderimde bulunun.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.