Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun

banner186

Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun Regaib Kandilimiz mübarek olsun: Regaib; reğa-be kökünden gelmekte. Kelime anlamı ise, herhangi bir şeyi isteme, arzulama ve onu elde etmek için verilen çabaya denir. Bu geceye Regaib ismini melekler vermiştir. Regaib k

Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun

banner192

Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun

Regaib Kandilimiz mübarek olsun: Regaib; reğa-be kökünden gelmekte. Kelime anlamı ise, herhangi bir şeyi isteme, arzulama ve onu elde etmek için verilen çabaya denir. Bu geceye Regaib ismini melekler vermiştir. Regaib kandili; rahmet, bereket ve mağfiretin bol olduğu 3 ayların manevi iklimine girildiğini belirtir. Recep ayının ilk cuma gecesi Allah’ın mağfireti, lütuf ve kereminin bol olduğu gecelerden biridir. Peygamber Efendimiz, Receb ayının girmesiyle “Allah’ım Receb ve Şaban' ı hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan’ a ulaştır. "Receb ayı Allah' ın, Şaban ayı ise benim ayım, Ramazan ayı da ümmetimin ayıdır.

Regaib Kandilimiz mübarek olsun

Regaib Kandili hepimize mübarek olsun. Bu gecenin ibadet ve dua ile geçmesi temennisi ile...

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Aydoğan - 2 yıl önce
Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Avatar
Iceberg - 2 yıl önce
Helal olsun size...