Resmi Açıklama: Galaxy S III ve Galaxy S III mini, Android 4.4 KitKat Güncellemesi Dışında Bırakıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gün içerisinde sizlere aktardığımız bir haberde SamMobile sitesinin Samsung kaynaklarından elde ettiği bir güncelleme yol haritası yer almıştı. Söz konusu güncelleme yol haritasında Galaxy S III için Android 4.4 KitKat güncellemesinin iptal edildiği yazılmıştı. Güncellemenin iptal edildiğine dair daha öncede bazı işaretler ortaya çıkmıştı ancak Amerikalı operatör Sprint tarafından Galaxy III’ün LTE (2GB RAM) versiyonu için yayınlanan güncelleme kullanıcılar için bir umut ışığı oldu. Son olarak gün içerisinde yayınlanan belge güncellemenin iptal edildiğini açıkça ortaya koyunca kullanıcılar cephesinden Samsung’a ağır eleştiriler yöneltildi.

teknik destek

Samsung yaşanan gelişmeler üzerine bir açıklama yayınladı ve bu açıklamada Galaxy S III ve Galaxy S III mini’nin Android 4.4 KitKat güncellemesi almayacağı belirtildi. Samsung’a göre her iki telefonda yer alan 1GB RAM telefonların sorunsuz ve düzgün çalışması için yeterli kapasiteyi sunmuyor.

Samsung cephesinden yapılan açıklamayı özetlemek gerekirse; Galaxy S III ve Galaxy S III mini’de yer alan 1GB RAM bazı donanım gereksinimleri, çoklu görev yetenekleri ve ekran performansı için beklentileri yeterli seviyede karşılamıyor. İyi bir tüketici deneyimi hedefleyen Samsung,  Galaxy S III’ün 3G versiyonu ve Galaxy S III mini’nin donanım gereksinimlerini karşılamadığı gerekçesiyle güncelleme dışında bırakmıştır. 2GB RAM’e sahip Galaxy S III LTE ise KitKat güncellemesini alacak.

Beklendiği gibi Galaxy S III için güncellemenin önündeki engel RAM miktarıymış. Yakın zamana baktığımızda 512MB RAM’e sahip birçok giriş seviyesi akıllı telefon tanıtıldı ve bunların büyük bölümü Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışıyordu.

Samsung son olarak Galaxy S5’te TouchWiz kullanıcı arayüzünü bir hayli hafifletti. Fakat Galaxy S5 satışlarını etkileyecek korkusu yeni TouchWiz’in Galaxy S III’e getirilmemesinin önündeki en büyük engel. Android 4.04 Ice Cream Sandwich ile mobil dünyasına merhaba diyen Galaxy S III için daha önce Android 4.1 ve Android 4.3 güncellemeleri yayınlandı.

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!