Retrica Uygulaması ile Fotoğraflarınız Daha Eğlenceli

Retrica Uygulaması ile Fotoğraflarınız Daha Eğlenceli
müşteri hizmetleri
Retrica uygulaması ile fotoğraflarınız daha eğlenceli olabilir? Resim / fotoğraf düzenleme efekt programı iOS iPhone Android. Retrica Google Play Store ve App Store' den ücretsiz indirebilirsiniz. Fotoğrafçılık kategorisinde yer alan uygulamalar her zaman için kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Geçtiğimiz yıl Play Store’daki yerini alan ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen Retrica, fotoğrafçılık alanında en fazla ilgi çeken uygulamaların başında geliyor. Retrica uygulaması fotoğrafçılık kategorisinde yer alan birçok uygulamada olduğu gibi özellikle özçekim (selfie) modasından sonra daha fazla ilgi görür oldu. Uygulamanın bu denli ilgi görmesindeki temel nedenlerin başında ücretsiz olmasının etkisini de unutmamak gerekir. Bu yazımızda Android cihazlarla çekilen fotoğraflara çekim öncesi ya da sonrasında pek çok filtre uygulayarak fotoğrafları daha eğlenceli ve ilginç hale getiren Retrica uygulamasını ele alacağız. Uygulamayı Android cihazımıza yükledikten sonra çalıştırıyoruz. Sade ve kullanımı basit bir kamera arayüzüne sahip olan uygulamanın sağ üst kısmında yer alan butonla ön kameraya geçiş yapabilir, sol üst kısımda yer alan Ayarlar butonuyla uygulamaya dair bazı düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Android 2.3.3 ve üzeri sürümler tarafından desteklenen Retrica uygulamasının sol alt kısmındaki butona tıklayarak Retrica Albümü'nüze göz atabilirsiniz.

Retrica Uygulaması ile Fotoğraflarınız Daha Eğlenceli

1 Albüm butonun hemen yanında iPhone'lardan aşina olduğumuz fotoğraf çekme butonu yer alıyor. Ekranın sağ alt kısmında "Random" butonu yer alıyor ki bu bölümde uygulamada yer alan 100'e aşkın filtreye gelişigüzel göz atabilirsiniz. 2 Retrica uygulamasındaki filtrelere daha derli toplu göz atmak içinse "Filters"  butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu bölümde 13 başlık altında birçok filtre bulmak mümkün. Retrica her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da, kullanıcıların tüm filtrelerden yararlanabilmesi için uygulama için satın alım yapması gerekecek. Mythic, juxtapose, Antique, Brilliant, Superb, Cinema ve Plexiglass alt başlığında yer alan tüm filtreler ücretli. 4 Sahip olduğu birçok filtreyle fotoğraflarınızı daha eğlenceli ve ilgi çekici kılan Retrica uygulamasında dilerseniz otomatik bulanıklaştırma modunu kullanarak fotoğraflarınızda odaklandığınız nokta dışında kalan kısımları bulanık hale getirebilirsiniz. Retrica’yı eğlenceli kılan özelliklerden başında yatay ya da dikey konumda 2-3-4-5-9 kare çekim geliyor. Burada seçilen modla art arda fotoğraflar çekebilir ve çektiğiniz tüm fotoğrafları tek bir ekranda görebilirsiniz. 1 Retrica uygulamasında ayrıca zamanlayıcı özelliği de yer alıyor. Özellikle özçekim (selfie) çekimlerde çok işe yaran kronometreyi 1-10 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Yine birden fazla çekimlerde fotoğraflar arasındaki zamanı da ayarlamak mümkün. Retrica uygulamasında ayrıca zamanlayıcı özelliği de yer alıyor. Özellikle özçekim (selfie) çekimlerde çok işe yaran kronometreyi 1-10 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Yine birden fazla çekimlerde fotoğraflar arasındaki zamanı da ayarlamak mümkün.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berfin
Berfin - 2 yıl Önce

İyi

yeşil
yeşil - 4 yıl Önce

yakışıklı çekiyorda çektiği kişi ben değilim. retricadaki fotoğrafına aldanıp hiçbir karşı cins ile buluşmanızı tavsiye etmem hayat kırıklığına uğrayabilirsiniz. ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol retrica !! hepimizi zora sokuyorsun. telefonumda pro versiyonu olan ve kız arkadaşılarımın "ya böyle güzel çıkmıyo retricayla çek" sitemleri yüzünden kullanmaktan nefret ettiğim programdır kendisi. "ne yapayım güzel değilsin işte normalde" diyemediğimden mecburen telefonumda barındırıyorum bazıları için normal versiyonu yetmediğinden pro versiyonu tercih ettim ama öyle çokta bir farkı yok. tavsiyem başkası olmayın kendiniz olun anti retrica :))

Ersin Çakı
Ersin Çakı - 4 yıl Önce

Fıs. Photoshop Touch varken hiçbiri eğlence sunamaz.