ROM Manager, Google Play Store’a Geri Döndü!

Andronova

Android dünyasında ROM, Root, Recovery, sistemi geri yükleme, ROM flaşlama, güncelleme gibi terimleri fazlasıyla duymuşsunuzdur. Söz konusu terimlerin çoğu resmi olmayan yazılımların yüklenmesinde ihtiyaç duyduğumuz sistem gereksinimleridir.  Örnek verecek olursak; telefonumuza CyanogenMod ROM yüklemek için cihazımıza önce Root daha sonra ise Custom Recovery yetkilerini vermemiz gerekiyor.

Google Play Store‘da yer alan ROM Manager uygulaması ise tek bir dokunuşla yukarıda saydığımız ve hatta bunların daha fazlasını basit yöntemlerle gerçekleştiren, geliştiriciler için ve yazılım yüklemeyle uğraşanlar için olmazsa olmaz uygulamaların başında geliyor. Bu uygulama sayesinde ClockworkMod Recovery’yi cihazınıza yükleyebilir ve bunun neticesinde de ROM yükleme, mevcut yazılımı yedek alma, yedek alınan yazılımı yükleme, güncellemeleri denetleme ve yükleme, sistem yetkilerini düzeltme gibi birçok işlemi gerçekleştirebiliyoruz.

ROM Manager hakkında kısa bir bilgi sunduktan sonra haberimizin detaylarına geçebiliriz. Google geçtiğimiz hafta uygulamanın popüler geliştirici Koushik Dutta‘yı uyarmış, Google Play Geliştirici Programı Politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle uygulamayı Google Play’den kaldırmıştı. İhlale gerekçe olarak PayPal ödeme seçeneğinin olması gösterildi.

Google geliştiriciye ihlalin ortadan kaldırılması için 6 haftalık bir süre tanımış olsa da, ROM Manager beklenenden çok daha kısa sürede Google Play’e geri döndü. PayPal ödeme seçeneği geri kaldırıldı ve şu an mevcut ödeme sistemi Google’ın belirlediği politikaya uygun hale getirildi.

ROM Manager uygulamasına buradan ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Premium seçeneğini ise  buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: TalkAndroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir