Safari sekme grubuna sık kullanılanları ekleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

iOS 16 ile Safari sekme grubuna sık kullanılanları ekleme adına atılacak tüm adımları sizlere anlatmaya çalıştık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şu an için beta olarak yayına alınan iOS 16′ da, Sekme Grupları alanında çalışırken bazı yenilikler dahil edildi. Safari’ de bir dizi geliştirmeler yapıldı. Bunlardan biri olan yer imlerinde site seçme yeteneği.

Gruplarda açtığımız herhangi bir sekmede Başlangıç ​​Sayfası Favoriler olarak görünmesi adına yer imlerinde web sayfasının seçilme yeteneği eklendi.

Sekme Grupları adlı özellik hakkında bilgisi olmayanlar, alışveriş yaparken veya gezi planı yaparken sık kullanılanlar şeklinde sekmelerin kolayca kaydedilmesi adına ve bunların yönetilmesi adına kullanışlı bir yol sağlanmış oldu.

Belirli Sekme Grupları alanına favorilerin eklemesi söz konusu ise, önce yer imlerinde bazı sitelerin olması ve hiç olmasa bir sekmede olsa grup oluşturmak gerekiyor. Ardından aşağıya eklediğimiz adımlar takip edilecektir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Safari tarayıcısında, alanın altında sekme çubuğu ortasına dokunun ve ardından adı seçilerek Sekme Grubunu etkin olup olmadığından emin olun.

Safari sekme grubu 1
Safari sekme grubuna sık kullanılanları ekleme

Peşine, Başlangıç ​​Sayfası seçeneğini gösteren bir yeni sekme açmanız için sol alttaki köşede bulunan + işaretine dokunmanız gerekiyor.

Başlangıç ​​Sayfası altında yer alan “Düzenle” ye dokunalım.

Sekme Grubunun da Favorileri yanında anahtar açılması gerekiyor. Sonra Başlangıç ​​Sayfasında Özelleştir alanını kapatmak adına sağ üst alandaki çarpıya dokunun.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Başlangıç ​​Sayfasındaki üst alanda, Sekme Grubu favorisini eklemeniz için artı işaretine dokunun.

Yer İmleri dediğimiz yerden listeye ilgili web sitesine dokunup Sık Kullanılan olarak ekleyin.

Safari sekme grubu 2
iOS 16 Safari sık kullanılanları ekleme

Çokça Favori eklemek isteyenlerin uygulayacağı beşinci ve altıncı adımların tekrarlanması gerekiyor.

Evet işimiz bitmiştir. Artık Favoriler, Sekme Grubunu açtığınızda yeni sekmedeki Başlangıç ​​Sayfası alanında göreceksiniz.

iOS 16 Safari sık kullanılanları eklemede sorun yaşayanların tarayıcıyı sıfırlamasını öneriyoruz. Geçmiş temizliğinden sonra bu adımı deneyin. Baktınız olmadı o zamanda kaldırıp tekrardan kurulumunu yapın.

Adımların iOS 16 sürümünden alındığını belirtelim. Yeni sisteme geçildikten sonra ilgili alanlara ulaşacaksınız. Safari sekme grubuna sık kullanılanları ekleme adlı içeriğimiz umarız yararlı olmuştur.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir