Safaride girilen siteler nasıl silinir geçmişi temizleme

Safari girilen siteler nasıl silinir

iPhone’ da Google arama geçmişi nasıl temizlenir kullanılan tarayıcıya göre değişebiliyor. Örnek safaride girilen siteler nasıl silinir sorusu için örnek görselimizle cevapladık.

Andronova

Apple markasının amiral gemisi ve ülkemizde neredeyse en çok satılan telefon olan iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde önbellek temizlemenin nasıl yapılacağını bu haberimizde anlatacağız. Peki önbellek temizliğini  neden yaparız? Bu sorumuz cevap aslında çok basittir çünkü önbellek temizliği telefonunuzun hızlanması, telefonunuzda yerli alan açılması ve tarayıcınızın daha verimli çalışabilmesi için bu temizliği yapmanız gerekmektedir.

Akıllı telefon son dönemde artık internet kullanımında yoğun olarak kullanıldığı için bundan dolayı tarayıcılarıda yoğun olarakta kullanılmaktadır. iPhone telefonunun varsayılan tarayıcısı olan safaride bu temizliği yapmak için hangi adımları takip edeceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız.

Safari girilen siteler nasıl silinir?

  • iPhone 6 ve daha yeni modellerinde ön bellek temizliği yapabilmeniz için ilk önce telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. iPhone telefonlarında ayarlar bölümü çok kolay bulunmaktadır. Ana ekran menüsünde aşağıda yer alan ekranda da göründüğü üzere çark şeklinde bir simge ile gösterilmektedir. Ayarlar simgesine tıklayınız.

Telefonda önbellek nasıl temizlenir?

Ayarlara girdiğimizde hangi tarayıcıyı temizlemek istiyorsak buna dokunarak işlem yapabiliyoruz. Yetkilendirme seçeneklerine de dikkat edebilirsiniz.

image
Safaride girilen siteler nasıl silinir
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra karşınıza gelen ayarlar seçeneklerinden sayfanın sonuna doğru bulunan safari yazısına tıklayınız.
iPhone 6 ve 6S modellerinde ön bellek nasıl silinir
Safari geçmişi temizleme
  • Safari yazısına tıkladığınızda ise sizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekranda yapmanzı gereken ise tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil yazısına tıklayarak devam ediniz.
ön bellek nasıl silinir
Safari girilen siteleri silme
  • Son olarak ise yukarıdaki yazıyıa tıkladığınızda ise telefon sizlerden bu kararınızd emin olup olmadığınız soracaktır. Tekrardan sizlerin karşınıza Tarihçeyi ve Verileri Sil yazısını çıkaracaktır. Eğer onaylamak isterseniz aynı yazıyı tekrardan tıklayarak telefonunuzun önbellek temizliğini yapabilirsiniz. Bu yaptığınız işlem aslında yalnışlıkla oldu diyorsanız ise yazının altında yer alan “vazgeç” yazısına tıklayınız.
telefonda ön bellek nasıl silinir
iPhone tarayıcı geçmişini temizleme

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda ise telefonunuzda önbellek temizleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlemler sonucunda tarayıcınızın önbelleği temizlendiği için daha önce girmiş olduğunuz web sitelerinde tarayıcı geçmişinden silinecektir.

Safari sekmeler nasıl sabitlenir adlı haberimizi de okumanızı öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın