Safir Cam Gorilla Glass’a Karşı [Video]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple ürünlerinde tüm dünyanın ortaklaşa kullandığı Gorilla Glass cam teknolojisini kullanmamış ve bu teknolojinin gerçekte bir işe yaramadığını, kendilerinin bundan çok daha iyisini yapmak için çalıştığını belirtmişti. Bende şu anda Gorilla Glass 3 kaplamalı bir telefon kullanmaktayım ve bu telefonu oldukça korumama rağmen ekranı kılcal çizikler içinde kaldı diyebilirim.

teknik destek

Apple Gorilla Glass teknolojisine uzak kalarak kendi teknolojisini geliştirmek için bir alan yaratmış oldu. Tüm üreticiler işin bu tarafını Corning firmasına bıraktıkları için bu teknolojinin gelişimi de ancak bu firmanın tekeline kalmış gibi görünmekte. Bu gidişe dur diyen Apple 1,5 yıl önce Arizona’da GT Advacnced ile ortaklaşa bir Safir Cam tesisi kurarak burada araştırma geliştirme çalışmalarına başlamıştı.

apple-sapphire-factory-arizona1

Bu tesis geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve faaliyete başladı. Öncelikle iPhone 5S’te kullanılan TouchID sensörünün ön kısmını yapan bu tesis bir yandan da iPhone 6 için safir bir kaplama üzerinde çalışıyor. Bu kaplamanın telefonda standart olarak değil bir koruma kılıfı gibi satılacağı da söylentiler arasında olduğunu belirtelim. Safir camdan yapılan ve iPhone 6’da kullanılması muhtemel  koruma cam filminin sağlamlığını pocketnow’dan Michael Fisher çektiği bir video ile bizlere gösteriyor.

Bir GT Advanced firması çalışanının iPhone 5’inde olan bu koruma kılıfının taş ile çizilmeye çalışıldığında çizilmediğini ama Gorilla Glass camının aynı taş ile ne kadar kolay çizildiğinin gösterildiği bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

AJ1WWRKKelY#t=153″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!