Sahibinden.com Android Uygulamasında Aradığınız Her Şeyi Bulabilirsiniz [İnceleme]

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

İnternet kullanımın artması ve özellikle son yıllarda mobil cihazların yaygınlaşmasıyla kullanıcıların e-ticaret işlemcilerine olan ilgisinde artış yaşandı. Ülkemiz insanı da online alışverişe duyarsız kalmamış görünüyor zira, internet üzerinden alışveriş yapılabilen sitelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu yazımızda ülkemizde en çok ziyaret edilen  gayrimenkul, vasıta, alışveriş ürünleri ve hizmetler gibi birçok kategoride ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı Sahibinden.com’un Android uygulamasını ele alacağız.

Sahibinden.com uygulaması özellikle geride bıraktığımız yılın ikinci yarısında gerçekleştirdiği güncellemelerle bir hayli işlevsel hale geldi. Ülkemizde neredeyse her kullanıcının mobil cihazında yer edinen Sahibinden.com uygulamasıyla İlan verebilir, ilanı düzenleyebilir ya da Güvenli e-Ticaret işlemlerinizi takip edebilir. Son güncellemelerle tablet uyumu da kazanan uygulama sayesinde sahibinden.com’un masaüstü sürümünde yapabildiğiniz işlemlerin tümünü mobil cihazınızda da gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz Sahibinden.com uygulamasını Android cihazımıza yükleyelim ve detaylarına göz atalım. Sahibinden.com uygulamasını çalıştırdığımızda ilk olarak karşımıza “Anasayfa Vitrini” çıkıyor. Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırarak “İlginç ilanlara ya da Efsane ilanlara” göz atabilirsiniz.

1

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Anasayfada üst kısımda yer alan şeritte “+” simgesi yer alıyor. Bu alanı tıklayarak “Adım Adım ya da Kelime ile” ilan verebilirsiniz. İlan verme işlemi bir hayli kolay. Adım Adım yöntemini seçtiğimizde uygulama sizi kategorilere yönlendirerek ilan verme işlemini başlatıyor. Kelime ile ilan başlatmak istediğiniz ise arama butonuna ilan vermek istediğiniz ürün ya da gayrimenkulun adını yazarak, ilan vermek istediğiniz kategoriye daha kolay ulaşabilirsiniz. İlan ver simgesinin hemen yanında arama simgesi yer alıyor ki, bu bölümden kelime ya da ilan numarasıyla arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2

Sahibinden.com uygulamasında alt başlıklar Play Store ya da Andronova’nın mobil uygulamasından alıştığımız şekilde yandan açılabilir bölümde yer alıyor. Bu alanın üst kısmında “Bana Özel” bölümü yer alıyor. Kullanıcı burada varsa ilanını yönetebilir, ilan verebilir, GET işlemleri kontrol edebilir, mesajlarına ya da favori uygulamalarına göz atabilir.

Bana Özel bölümünün altında ise Kategoriler yer bulunuyor. Burada Emlak, Vasıta, Yedek parça, Alışveriş, İş makineleri, İş ilanları, Hayvanlar Alemi ve Hizmetler başlıklarını görüyoruz. Özellikle “Alışveriş” kategorinde birçok alt başlığa rastlamak mümkün. Kullanıcıların uygulamada en fazla ziyaret ettiği başlığın “Alışveriş” kategorisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kategoride; Bilgisayar, Cep Telefonu, Fotoğraf ve Kamera, Ev Dekorasyonu, Ev Elektroniği, Giyim ve Aksesuar, Saat, Anne ve Bebek, Hobi ve Oyuncak gibi onlarca balığa rastlıyoruz. Deyim yerindeyse Sahibinden.com uygulamasının kalbi Alışveriş kategorisinde atıyor.

4

Kategorilerde herhangi bir alt başlığa giriş yaptığınızda (Biz Alışverişte Cep Telefon kategorisine giriş yaptık) burada yeni alt kategoriler karşımıza çıkıyor ki, bu kategoriler herhangi bir ürüne ulaşma işlemini daha kolay hale getiriyor. Örneğin; Cep Telefonu kategorisinde sırasıyla Modeller> Samsung> N9000 yolunu izlediğimizde sadece Galaxy Note 3 ilanlarını görebiliriz. Ekranın hemen altında yer alan “Sonuçları Göster” butonunu tıklayarak Galaxy Note 3 ilanlarını (ya da farklı bir ürün için de olabilir) Adres, Fiyat, Fotoğraflı olanlar, Videolu ilanlar, GET ilanları, Taksitli ürünler şeklinde daraltabiliriz.

6

Sahibinden.com Android uygulamasıyla neler yapabilirsiniz? 
• İlan verebilir, düzenleyebilir, yayına alabilir, ilanınız için doping satın alabilir,
• Öneri özelliği ile aramalarınızı daha kolay ve hızlı yapabilir,
• Bulunduğunuz yere yakın emlak ilanlarını “Yakınımda Ara” özelliği ile bulabilir,
• İlanları görüntüleyebilir, ilan sahibini tek tıkla arayabilir,
• GeT (Güvenli e-Ticaret) işlemlerinizi takip edebilir,
• Favorilerinize erişebilir,
• Beğendiğiniz ilanı, satıcıyı veya aramayı favorilerinize ekleyebilir,
• Beğendiğiniz ya da ilginç bulduğunuz ilanları sosyal ağlardaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Son olarak; Sahibinden.com uygulaması özellikle yılın ikinci yarısındaki güncellemelerle kullanışlı bir yapıya büründü. Kullanıcılar sade, basit ve kullanışlı arayüz sayesinde ilan verebilir ya da kategorilerde herhangi bir ilanı arayabilir.

Sahibinden.com uygulamasını doğrudan telefonunuza yükleyebilmek için Sahibinden.com indir linkine, Google Play Store’dan indirmek içinse buraya tıklayınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak