Sahibinden. com giremiyorum yükleme hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Sahibinden.com açılmıyor giremiyorum şikayetlerinin çoğu ya planlı bir çalışmaya denk gelindiğinden ya da kullanılan internetle alakalı sorundan diye düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sahibinden.com giremiyorum ilanlar açılmıyor yükleme hatası alıyorum şeklinde yapılan şikayetleri incelediğimizde ya genel (Bölgelerin bazıları veya tamamında) olarak karşımıza çıkıyor ya da ilgili siteden kaynaklı değil. Ekran resminde yer vermiş olduğumuz problemin tahmini bağlantımızla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Tabi siteye arka planda bir çalışma yapılıyor olabilirler.

Bakım çalışmalarının yapıldığı genel saatler tahmini 02-05 arasında diye düşünüyoruz. İşte bu saatlerde görüldüyse aklınıza bu dediğimiz durum gelsin ve sıklığı az olduğundan çok fazla şikayet gelmediğini düşünüyoruz.

İlanları açmaya çalıştığınızda hepsinde görüntü beyaz ekranda kalıyor veya yazılar gelmiyor. 

Test için şunlara göz atınız:

  • Uygulamadan ve tarayıcıdan deneyebilirsiniz.
  • Telefonun veya WiFi’ nin bağlantısından olma ihtimaline karşın ayrı ayrı kontrol edilmeli.
  • Modeme bağlı olanların cihazın kapatılıp bir kaç dk kadar bekletmelerini öneriyoruz.
  • Sık olmayan dns sorunu görülebiliyor. Burada güvenilir olan adresleri tanımlayıp deneyiniz.
  • Hangi ürünlerle girerseniz girin (Tabletle, bilgisayarla ve telefonla) tarihi yanlış gösteriyorsa kullanımda problemler yaşatabilir.

Diğer farklı arızalarda yaşayan erişim sorunlarında yapacaklarınız genelde aynıdır. Google ve sosyal medya paylaşımlarına bakılmalı ve kişinin kendisiyle alakalı olma durumlarında farklı cihazlarla test etmeliyiz. Hesabı açık olanlarında çıkışa atmaları önerimizdir. Tarayısının gizli sekmesinden de test edilebilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kullanılan mobil cihazların önbellekleri ve uygulamanın verileri adlı seçeneğin kullanılarak sorunun çözüldüğü görülebiliyor. Tabi başkalarında yaşandığında akla ilk gelen dns sonrasında vpn oluyor.

Güncelleme alan cihazlarda sık olmayan ama çıkma olasılığı olan uyumsuzluk problemi için önceki bir versiyona dönülmesi çözüm sunabiliyor. Hem yazılım hem uygulama kısmında denenmeli diyebiliriz. Örnek sık yaşayanların işletim sistemini ve Google Hizmetleri’ ni kontrol etmeleri gerekiyor.

Gelelim başka bir sebep olan kullanılan ürünlerle alakalı problemler. Tabletle görülen sorunla bilgisayarda görülen farklı olabiliyor. Hatta benzeri yazılımların verdiği tepki farklı olabiliyor. Windows 10 kullananların virüs korumasına sahip olması ve güncellemelerin yapılması daha az dış sorunlara maruz kalmasını önler. Tabi girilen sitelere dikkat edilmesi gerekiyor. Tarayıcı uzantılarında kullanılan koruma bazen sitelerin açılmasında sorun çıkarabiliyor.

Banlama denilen kavramı bilmeyen pek yok gibi. Alışveriş sitelerinde ise kullanılan güvenlik duvarlarının hassasiyet yapılandırmasına göre şüpheli görülen durumlar değişebiliyor. Verilen tepki saniye olarak veya dakika olarak engel ile sonuçlanabiliyor. 

Sahibinden. com giremiyorum yükleme hatası

Görseldeki hatanın çıktığı saate baktığınızda bunun bağlantı veya çalışmayla alakalı olduğunu anlayabilirsiniz. Lakin gündüz saatlerinde sık görülmese de çıktığı oluyor. Öyle bir şeyde geçici sıkıntı yaşandığını düşünerek biraz beklemenizi öneriyoruz.

Bilgisayarınızla sahibinden açılmıyor çok farklı sebeplere bağlanabiliyor. Hosts adlı yerden bir kısıtlamayla karşılaşılmış mı diye bakmanızı öneriyoruz. Bakılacak alana bu “C:WindowsSystem32driversetc” sıralamadan ulaşabilirsiniz. İlgili dosyadan internet erişimleri ve kısıtlamaları yapılandırılabiliyor.

Öneri sayabileceğimiz çok şey var ama yaşananın kaynağını öğrenmeden yapılan işlemlerin zarar getirdiğine şahit oluyoruz. PC’ de sorunun olduğu anlaşılıyorsa ve ne yapdıysanız çözüm sağlamadıysa o zaman sistemi geri yüklemenin çalıştırılması işe yarayacağını düşünüyoruz. Eskiden beri en kolay ve net iş gören bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Windows 10 kullanıcılarının bu bölümü isterse komutla girerek çalıştırabilir.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 22:33

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir