Sahte Şarj Cihazları iPhone’lara Zarar Veriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sahte şarj adaptörleri ve kabloların telefonlara zarar verdiği konusunda hepimiz hemfikir de olsak orijinal şarj adaptörlerinin 80 – 100 TL’yi varan fiyatları günümüz koşullarında insanları Çİn ürünlerine yönlendirebiliyor. Peki bu ürünler gerçekten sağlıklı mı işte işin burası büyük bir sorun oluşturmakta.

teknik destek

mendmyi internet sitesinin yaptığı habere göre uzun süre sahte araç şarjı ile şarj edilen bir iPhone 5’in içi açılıp bakıldığında U2IC yongasının yandığı gözlemlenmiş. Sitenin haberine göre bu yonga telefonun uyku moduna geçmesini sağlayan temel bileşenlerden birisi. Bu yonga yandığında telefon sürekli olarak tam güçte çalışıyor ve telefonlar daha fazla daha fazla ısınarak patlamalara sebebiyet veriyor.

image-U2-IC-chip

Bundan dolayı kullandığını şarj adaptörlerinin mutlaka orijinal olduğundan emin olun. Yapılan incelemelere göre özellikle araç şarjlarının sürekli olarak farklı akım şiddetlerini telefona gönderdiğini ve asıl bozulmalarında bundan dolayı olduğunun altı çiziliyor.

Daha önce sizlerle paylaştığımız sahte iPhone 5C haberindeki sahte şarj adaptörlerini lütfen telefonlarımızda kullanmayalım. Orijinal bir iPhone 5S adaptörünün 100 TL’yi bulan fiyatının bizde farkındayız ama he ailemizin hemde kendi sağlığımız için bu Çin işi sahte adaptörlerden uzak duralım.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!