Şaka değil, Samsung Akıllı Eldiven Patenti Aldı!

Akıllı telefonlar, tablet’ler, akıllı gözlük, akıllı saat derken, teknoloji her geçen gün giyilebilir cihazlara daha da yakınlaşıyor. Bu yılki CES 2015 fuarında da bolca tanıtılan giyilebilir teknolojilerde şuanda akıllı saatlerin modası hakim. Peki ya iletisi? Gelecekte bizi ne bekliyor bilinmez ancak Samsung akıllı eldiven patentini aldı bile.

Andronova

Büyük ihtimalle geçtiğimiz yıl Samsung’un yaptığı 1 Nisan şakası aklınıza gelmiştir. “Samsung Fingers” isimli akıllı eldivenin tanıtımı şok etkisi yaratabilirdi, eğer 1 Nisan olmasaydı. Ancak bugün günlerden 07 Ocak 2015 ve 1 Nisan’a çok var.

Eskiler “her şakanın altında bir gerçeklik payı vardır” derken bunu kastetmiş olsa gerek ki, Samsung’un akıllı eldiven patenti USPTO ve Güney Kore Patent ajansında göründü.

Görüntülerde göründüğü kadarıyla eldivenin avuçiçi kısmında beliren diyagram yada esnek ekran bölümünde QWERTY klavye yer alıyor. Samsung’un patentinin ismi “parmak hareketini algılayan eldiven” olarak belirlenmiş. Aşağıdaki resimlerde patent başvurusundaki teknik çizimleri görebilirsiniz:

Samsung-files-patent-for-smart-glove (1) Samsung-files-patent-for-smart-glove (2) Samsung-files-patent-for-smart-glove

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.