Samsung, 11K Çözünürlükte 2250ppi Mobil Telefonu Ekranı Üretecek!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Tüketici elektroniğinden, savaş sanayine bir çok alanda hizmet veren, akıllı telefon pazarında da lider konumda olan ve bir çok donanımını kendi üreten Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 11K çözünürlükte ve 2250ppi yoğunluğa sahip mobil telefon ekranı geliştirdiğini duyurdu.

Teknoloji destek

Projeye Güney Kore hükumetinin 26.5 milyon dolar verdiği ve en geç 5 yıl içinde 2250ppi yoğunluktaki 11K ekranların mobil telefonlarda kullanılmaya başlanacağı söyleniyor.

samsung-11k-ekran

11K çözünürlüğün, mobil cihazlarda 3D etkisi oluşturacağı söylenirken, bu ekranların ciddi enerji ihtiyacı duyacağı ve batarya teknolojisinin de iyileştirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Teknoloji firmalarının, mobil cihazlar için yok işlemci, yok ekran geliştirdik gibi duyurularından çok, normal kullanımda şarjı en azından 3 gün giden akıllı telefon bataryası geliştirdik demelerini isterdik.

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir