Samsung 2015 Yılında Apple A-serisi Yonga Üretimini TSMC’den Devralabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2015 yılında Qualcomm için üç boyutlu üretim tekniği kullanılarak geliştirilen 14 nanometre Finfet yongalar üretmeye hazırlanan Samsung’un önümüzdeki yıl bir başka müşterisinin de Apple olacağı iddia ediliyor. KGI analisti Michael Liu tarafından ortaya atılan iddiaya göre Samsung, önümüzdeki yıl iPhone 7 ya da iPhone 6S olarak isimlendirilecek Apple’ın yeni telefonu için işlemci üretecek.

Andronova

Samsung ve Apple, iPhone 4’ten bu yana mobil işlemci imalatı konusunda beraber çalışıyordu, ancak ikili arasında yaşanan hukuki süreç ilişkilerde hasara neden oldu. Apple’da bu süreçle birlikte Samsung’a olan bağlılığı en aza indirmeye çalıştı. iPhone 6 için TSMC’yi asıl tedarikçi yapan Apple, bir sonraki iPhone modeli için yine Samsung’la masaya oturacak.

Henüz iddia aşamasında olan bilgi eğer kesinlik kazanırsa, Samsung 2015 yılında mevcut yongalara göre daha yüksek performans ve daha az güç tüketimi sunan 14nm fabrikasyon sürecinde ve Finfet teknolojisi kullanılarak geliştirilecek A9 işlemcisini Apple için üretecek. Apple da mevcut işlemciyi yeni nesil iPhone ve iPad modellerinde kullanacak.

kaynak: appleinsider

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.