Samsung, 2015'in 2'inci Çeyreğinde Yine Gelir Düşüşüyle Karşı Karşıya

Samsung, 2015'in 2'inci Çeyreğinde Yine Gelir Düşüşüyle Karşı Karşıya
müşteri hizmetleri

Son 2 yıldır gelirlerindeki düşüş sebebiyle finansal olarak iyi gitmeyen Samsung, bu yıl çıkardığı yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelinin beğenilmesine rağmen Galaxy S5 kadar satmamasının da etkili olduğu tahmin edilen gelir düşüşünü ikinci çeyrekte de sürdürüyor. Samsung'un, buradaki haberimizde de sizlere duyurduğumuz, bu yıl 45 milyon adet Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli satmayı planladığı ve rekor ön sipariş haberleri bir yana, diğer tarafta yaşanan gelir düşüşünün asıl kaynağının Çinli üreticiler olduğu söylenenler arasında. galaxy-s6-galaxy-s6-edge Öyle ki, Xiaomi, Huawei, Meizu gibi firmaların çıkardıkları akıllı telefon modelleri, artık devlerin amiral gemileriyle aynı kalite ve donanımlara sahip olmasına rağmen, onlara göre çok daha ucuz fiyatlara satılıyor ve bu da satış rakamlarının yüksek seviyelerde olmasına sebep oluyor. Samsung gibi devlerin gelir düşüşünde en büyük etken bu. Samsung, 2015 yılının ikinci çeyreğinde 42.3 milyar dolarlık satış yaparak, 6.9 milyar dolarlık net gelir elde etmesine rağmen, bu rakamlar 2014'ün aynı döneminden %4 daha az.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Muhalefet
Muhalefet - 6 yıl Önce

Beter ol beter ol Samsung. Hafiza artirilamasin. Pil cikmasin. Radyoyu kaldir. Plastige devam. Yazilimi guncelleme. Fiyat yuksek olsun. Sonrada kâr düştü de. Note2 suana kadar cikardigin en iyisi. Pil cikiyor. Hafiza artiyor. Radyo var. Neden iphone kopyacisisin anlamıyorum. Insallah kisa zamanda batarsin. Çin li üreticiler olmasa vay bu fiyatlarin haline.

murat
murat - 6 yıl Önce

Benim düsüncem su : Yüksek fiyatla satisa girdi. Her cikarttigi telefon kisa sürede deger kaybetti. Insanlar tekrar deger kaybetmesini bekliyor. Su an yasadigim ülkede 550 chf olursa tekrar cok satar. Ikinci durum cok cesit cikmayacak dedi. Hala biseyler cikiyor yada dedikodusu yapiliyor. Millet beklemede. Gerek yeni ürün icin gerek fiyat icin. Diger etken yazilim. Telefonlar alti ay sonra kafayi yemeye basliyor. Güncelleme cogunun umrunda degil. Bu isle ilgilenen disinda nufus olarak cok fazla insan yok anlayan. Sorsaniz hangi yazilim kurulu bilmezler

Anony Mous
Anony Mous - 6 yıl Önce

Notebook ta avrupa pazarından çekilmeseydi benden bi 3000 TL çalışırdı :)

soner
soner - 6 yıl Önce

Bence dahada kötü olsun kullanicilarini hiçe sayıyor. Sirf yeni cikan telefonu satmak için alt modellere guncelleme vermiyor birdaha asla samsung almam. Guncelleme dediğin iphone gibi adam gibi yapilir

kara
kara - 6 yıl Önce

Samsung bunu çoktan haketti.Sen kalkıp harici hafıza yapmazsan üstelik üstüne bir de çikarilamayan batarya yaparsan bi de fiyatini tuzlu yaparsan olacak olan budur.Daha bitmedi.Batarya 2450 mah saçmalığa bak.Bir de hızlı sarj ile hizli dolduruyor diye övunuyor.O kadar az mah yaparsan tabi ki hızlı dolar.Kimi kandiriyosun sen?

Motofan
Motofan - 6 yıl Önce

Bir dönem android demek samsung demekti.
Artık o dönemler geride kaldı.
Android alanında artık çok fazla rekabet var.

batmanli
batmanli - 6 yıl Önce

Beter olur inş. hala i9500 lolipop vermediler seninde sonun nokia gibi tek temenim

hasan
hasan - 6 yıl Önce

o fiyatlara telefon satarsa böle olur...

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Çinli üreticilerin ne kadar etkili olduğunu bilemem ama Samsung aynayı birazda kendine çevirip bakmalı. Kullanıcıların sesini dinlememekte ısrar eden Samsung kendi bildiğini okursa satışları çok daha fazla düşecektir.


Teknoloji haberleri