Samsung, 2015’in 2’inci Çeyreğinde Yine Gelir Düşüşüyle Karşı Karşıya

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son 2 yıldır gelirlerindeki düşüş sebebiyle finansal olarak iyi gitmeyen Samsung, bu yıl çıkardığı yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelinin beğenilmesine rağmen Galaxy S5 kadar satmamasının da etkili olduğu tahmin edilen gelir düşüşünü ikinci çeyrekte de sürdürüyor.

Andronova

Samsung’un, buradaki haberimizde de sizlere duyurduğumuz, bu yıl 45 milyon adet Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli satmayı planladığı ve rekor ön sipariş haberleri bir yana, diğer tarafta yaşanan gelir düşüşünün asıl kaynağının Çinli üreticiler olduğu söylenenler arasında.

galaxy-s6-galaxy-s6-edge

Öyle ki, Xiaomi, Huawei, Meizu gibi firmaların çıkardıkları akıllı telefon modelleri, artık devlerin amiral gemileriyle aynı kalite ve donanımlara sahip olmasına rağmen, onlara göre çok daha ucuz fiyatlara satılıyor ve bu da satış rakamlarının yüksek seviyelerde olmasına sebep oluyor. Samsung gibi devlerin gelir düşüşünde en büyük etken bu.

Samsung, 2015 yılının ikinci çeyreğinde 42.3 milyar dolarlık satış yaparak, 6.9 milyar dolarlık net gelir elde etmesine rağmen, bu rakamlar 2014’ün aynı döneminden %4 daha az.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın