Samsung, 2K Ekrana Sahip Galaxy S5’i Test Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung yetkilileri tarafından da doğrulanan Premium özellikli Galaxy S5 bu defa Samsung’un test süreci için Hindistan’a gönderdiği cihazlar içerisinde yer aldı. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni bir telefonu henüz prototip aşamasında sızdırılmış ve söz konusu telefonun 2K ekranlı Galaxy S5 olduğu yönünde ciddi iddialar ortaya atılmıştı.

teknik destek

Hindistan’ın ithalat ve ihracat veritabanı Zeuba’da test süreci için ülkeye gönderilen cihazlar listesinde 2K ekrana sahip olduğu sıkça dillendirilen SM-G906S ve SM-G906K modelleri de yer almaktadır. Her iki modelde Güney Koreli GSM operatörleri için hazırlanıyor. Samsung’un Premium özelliklere sahip Galaxy S5 ilk olarak ülkesinde başlatacak olması yüksek olasılık. Zira Snapdragon 800 işlemcili Galaxy S4 de ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulmuştu.

Galaxy F olarak da adlandırılan üstün özellikli Galaxy S5’te 5.2-inç büyüklüğünde 2K (1440×2560 piksel) çözünürlüklü esnek yapıda AMOLED ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805, 3GB RAM, 3.000mAh kapasiteli pil ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü arka kameranın yer alması bekleniyor.

Samsung’un test sürecinin başlattığı listede Galaxy S5 Neo olduğu iddia edilen SM-G800F, önümüzdeki ay piyasaya çıkması beklenen SM-G870A (Galaxy S5 Active), Tizen işletim sistemli akıllı telefon  SM-Z9005 ve yeni bir giyilebilir aksesuara ait modeller de yer almaktadır.

Samsung-Zauba-1Samsung-Zauba-2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın