Samsung, 3GB RAM (LPDDR3) Bellek Üretimine Başlarken, Galaxy Note 3 Bir İlki Gerçekleştirebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, akıllı telefonlar için 20nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren, düşük güç tüketimi sağlayan ve çift kanal sayesinde daha hızlı veri akışına olanak sağlayan 3GB LPDDR3 RAM bellek üretimine başladığını duyurdu.

teknik destek

Veri aktarım hızında 2.133 megabit (Mbps) seviyesine ulaşan yonga, 0.8mm’ye kadar sunduğu incelik sayesinde daha az alan kaplıyor ve bu noktada cihaza konumlandırılan pil için bir miktar daha alan sunuyor. RAM artışına bağlı olarak aynı anda daha fazla uygulamanın çalıştırılması, daha hızlı yükleme süreleri (özellikle oyunlar için), Full HD kalitede aralıksız video oynatma ve telefonun genel performansında artış gibi önemli detaylarda performans artışı sağlanacak.

Samsung yetkililerinden Young-Hyun Jun, yılın ikinci yarısında itibaren üst sınıf telefonlarda 3GB LPDDR3 RAM Belleklerin kullanımına başlanacağını bildirirken, önümüzdeki yıl ise dünya genelinde yaygınlık olarak kullanılacak.

Dünyanın önde gelen mobil bellek üreticilerinden Samsung’un bahsi geçen yongayı ilk olarak Galaxy Note 3 modelinde kullanması bekleniyor. 5.7-inç ekrana sahip olması beklenen cihaz işlemciye bağlı olarak iki farklı versiyon sunacak. Telefonda yeni nesil Exynos 5 5420’nin yanı sıra 2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisinin yer alması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!