Samsung, 7-inç Ekranlı Akıllı Telefon Duyurmaya Hazırlanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Akıllı telefon ekranları her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sony, Xperia Z Ultra modeliyle ekran boyutunu 6.44-inç seviyesine çekmişti. Çok geçmeden ocak ayında düzenlenen CES 2014 etkinliğinde Hisense  firması tarafından geliştirilen X1 isimli telefon 6.8-inç büyüklüğünde bir ekrana sahipti. Galaxy Note serisiyle büyük ekranlı telefonlar kategorisinin mutlak hakimi olan Samsung akıllı telefon ekran boyutunu 7-inç seviyesine taşımayı hedefliyor.

Çin’in haberleşme ekipmanlarına sertifika dağıtan Tenaa adlı kurumda ortaya çıkan Samsung SM-T2558 isimli phablet model tam 7-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.Galaxy ailesinin bir parçası olması beklenen akıllı telefon Galaxy Mega 7.0 olarak isimlendirilecek.

Telefonun ekran çözünürlük seviyesi henüz bilinmiyor, ancak 5.8 ve 6.3-inç ekranlara sahip bir önceki nesil Mega modellerde HD ekrana yer veren Samsung, dev ekranlı yeni telefonda da muhtemelen benzer bir çözünürlüklü bir panel kullanacak.

Galaxy Mega 7.0’da bunun dışında Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi, 8GB dahili depolama, microSD kart desteği, 1.5GB RAM, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 8MP arka, 2MP ön kamera ve LTE desteği özelliklere sahip olacak. Önünüzdeki günlerde resmiyet kazanması beklenen dev ekranlı telefonun 400$’ın altında bir fiyata satılması bekleniyor.

kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir