Samsung, Akıllı Telefon Pazarını Bırakabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Analistler, akıllı telefon pazarının şuanda lideri konumunda olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 5 yıl içinde akıllı telefon pazarını bırakacağını söylüyorlar.

teknik destek

Sadece boş laftan ibaret olmayan bu söylemlerin ardında, Samsung‘un detaylı olarak incelenen mali rapor analizleri yer alıyor. Bu konuda “2015 3’üncü Çeyrek Gelir Raporları: Samsung, Apple, LG, Sony, Huawei ve HTC” başlığında sizlerle paylaştığımız yazımız ilginizi çekebilir.

Analistlere göre Samsung, şuanda sadece yer yıl çıkardığı 2-3 farklı üst seviye amiral gemilerinden kar ediyor ve diğer tüm orta ve giriş segmentinde yer alan akıllı telefon modelleri firmanın zarar etmesine sebep oluyor ve geleceği tehdit ediyor.

samsung-logo-5

The Innovator’s Dilemma isimli analiz şirketinin söylediğine göre, eğer Samsung orta segment ürünlerini azaltmaz, bunlarda Tizen OS kullanıp fiyatlarını da oldukça düşürmez ve amiral gemilerinin de fiyatlarını ucuzlatmaz ise, firma 5 yıl içinde akıllı telefon pazarından çekilmek zorunda kalabilir.

Hatırlarsanız, Nokia da bundan kısa bir süre önce cep telefonu pazarının %85‘ine sahipti ve bir anda çöküşe giderek şimdi hepimizin malum olduğu gibi akıllı telefon pazarını bırakmıştı.

Samsung‘un bu konuda kara kara düşündüğüne eminiz, ancak firmanın buna karşılık nasıl bir değişime gideceği oldukça merak edilenler arasında.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın