Samsung, Akıllı Telefon Stratejisinde Giriş ve Orta Seviye

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Akıllı Telefon Stratejisinde Giriş ve Orta Seviye Telefonlara Daha Fazla Odaklanacak!

Andronova

Son birkaç yılda akıllı telefon platformunda sürekli büyüme gösteren Samsung, şu an itibariyle sektörün lideri konumunda. 2013 yılı 3. çeyrek sonuçlarına bakıldığında Samsung’un akıllı telefon platformunun %31.4’lük dilimini elinde bulundurduğunu görüyoruz.

Yakın zamanda Güney Koreli devin akıllı telefon pazarında geleceğe dair planlarına değinen bazı raporlar elde edildi. Şirketin önündeki en büyük hedef her zaman olduğu gibi daha da büyümek. Ve Samsung Çin pazarında üst seviye akıllı telefonlara olan ilgiyi artırmak istiyor.

ETNews tarafından yayınlanan son rapora göz attığımızda ise Samsung’un önümüzdeki yıl Galaxy S serisinden ziyade giriş-orta seviye akıllı telefonlarla tablet sektörüne daha fazla odaklanacağı yer alıyor.

Samsung, Akıllı Telefon Stratejisinde Giriş ve Orta Seviye

Samsung’un 2013 yılında 290 milyon akıllı telefon satmak gibi bir hedefi var. Bu rakamda en büyük payı ise Galaxy S4 satışlarının oluşturması  planlanıyordu. Telefon geçtiğimiz günlerde 40 milyon satış rakamına ulaşmış olsa da, hala en çok satan Samsun telefonu olmayı başarmış değil. Galaxy S4 satışlarının Samsung’un beklentisinin altında kalmasına temel neden olarak üst seviye akıllı telefon pazarının doyum noktasına ulaşması gösteriliyor. Zaten şirketin rekor kırarak geride bıraktığı mali çeyrek raporlarına göz attığımızda en büyük katkıyı giriş ve orta seviye  modellerin yaptığı bildirilmişti.

Samsung ve Apple arasında tablet tarafında yaşanan rekabette ise Samsung’un rakibinin bir hayli gerisinde olduğu biliniyor. Tablet piyasasına yönelik daha fazla dikkat oluşturmak için Güney Koreli üreticiden daha iddialı çözümleri önümüzdeki yıl görebiliriz.

Pazarın şu an için doyma noktasına ulaşması sebebiyle önümüzdeki yıl giriş-orta seviye telefonların yanı sıra tablet satışına odaklanacağı rapor edilen Samsung’un 2014’ten beklentisi ise 360 milyon akıllı telefon satışı. Söz konusu rakamın 126 milyonunu üst seviye akıllı telefonların oluşturması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.