Samsung, AMD'yi Satın Alıyor!!

Samsung, AMD'yi Satın Alıyor!!
müşteri hizmetleri
Son amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de kendi mobil işlemcisi Exynos'u kullanarak, bu işlemcinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayan Dünya'nın en büyük mobil telefon üreticisi Samsung, işlemci pazarında da lider olabilmek için AMD'yi satın alıyor. Her ne kadar ciddi boyutlarda işlemci üretimi olsa da, işlemci üretimi konusunda rakipleri kadar popüler olamayan Samsung, işlemci pazarının lider oyuncularından Intel, AMD, Nvidia ve Qualcomm'un karşısına, aralarından AMD'yi satın alarak çıkmak ve bu sektörde lider olmak istiyor. Sammobile'ın ilettiği bilgilere göre, Samsung AMD'yi satın almayı ciddi şekilde düşünüyor ve satın alma sonrası AMD'nin fikri mülkiyet haklarını da koruyacağı belirtiliyor. Bu sayede, Samsung AMD'yi satın aldıktan sonra da AMD işlemcilerinin satışına devam edilecek ve AMD'nin başında Samsung olmuş olacak. Henüz her iki dev tarafından da teyit edilmeyen bu önemli bilgi hakkında gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Çağatay Mathers
Çağatay Mathers - 6 yıl Önce

Ins alir yeni telefonlarinda amd kullanilarlar HTC gibi Nvdia Tegra kullnmzlar

adem
adem - 6 yıl Önce

Her model amd islemcinin altinda 30 model daha cikarirlar artik :)
3.1ghz 3.15ghz 3.20ghz böyle devam eder :)

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Amd bir ara atağa kalkmıştı. Çok kaliteli ve hızlı işlemciler üretiyordu. Ama intel'e yenik düştü i5 ve i7 ile mücadele edemedi. Gerçi intel'in anakart üreticileri üzerinde yaptığı baskıda sanırım bunun sebeplerinden biri. Amd için anakart üretmemeleri konusunda baskı yapmışlardı. Amd'de Ati'yi satın alarak ekran kartı sektöründe sözünü geçirmişti. hey gidi günler.

TC Hakan Arslan
TC Hakan Arslan - 6 yıl Önce

Insallah alir

şahin
şahin - 6 yıl Önce

Samsung eğer böyle bir şey yaparsa bir telefona dair ne varsa yapacak demektir ve elini dahada güçlendirecektir belkide rakip tanımayacaktır birde sağlam bir yazılım ekibi olsa güncelleme leri zamanında verebilecek samsung zaten çok seri çıkarıyor yazılım ekibinin çok iyi olması lazım her cihazına aynı anda güncelleme verebilmeli ve yanlış şeyler yapmamalı mesela s5 e 3gb ve note 4 e 4gb ram koymaması gibi artık ayak uydurabilmeli ilklere sonuçta androide yön veren bir firma samsung benim düşüncem bu

enes
enes - 6 yıl Önce

Bomba haber

Emrah
Emrah - 6 yıl Önce

Süper bir haber.İntel in son 5 yıldır tekel olmasından bıktık artık. Gerçek anlamda iki sağlam rekabet olur ve kullanıcı bundan karlı çıkar umarım

Ali Fırat Güler
Ali Fırat Güler - 6 yıl Önce

Yooogeeriff

Hüseyin
Hüseyin - 6 yıl Önce

Samsung exynos 7420 ile işlemci konusunda tasarım, üretim teknolojisi ve yazılım yetkinliğini (rüştünü) ispatlamıştır. Bu halde AMDyi satın almak istemesinin nedeni, sektöründe başa oynama isteği ya da ihtiyaç duyduğu lisanslar olabilir.

Serdar Çetin
Serdar Çetin - 6 yıl Önce

Harbi mi la

Basri Mutaf
Basri Mutaf - 6 yıl Önce

Hobaaaaa