Samsung, Android 4.4.3 Güncellemesini Bu Ay Başlatabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nexus, Google Play Edition ve Motorola’nın bazı modelleri için dağıtıma sunulan Android 4.4.3 güncellemesi haziran ve temmuz döneminde Samsung’un iki amiral gemisi akıllı telefonu için yayınlanabilir. Android Geeks sitesinde yer alan  bir belge Samsung’un haziran ayı içerisinde Galaxy S5’in Qualcomm ve Exynos işlemcili modelleri için Android 4.4.3 güncellemesini başlatacağını gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde de Samsung’un Galaxy S5 için Android 4.4.3 güncellemesini test etmeye başladığı bilgisini almıştık, yeni belge ise dağıtımın bu ay içerisinde gerçekleşeceğini gösteriyor.

teknik destek

Güncellemeden yakın bir zaman diliminde nasiplenecek diğer akıllı telefonu ise görünüşe bakılırsa Galaxy S4 olacak. LTE-A destekli Galaxy S4 için Android 4.4.3 güncellemesinin temmuz ayı içerisinde başlayacağını görüyoruz. Aynı süreçte Galaxy S4’ün yine Exynos ve Qualcomm işlemcili versiyonlarının da güncellemeye sahip olacağı ön görülüyor. Samsung güncellemeleri bölgeye göre farklılık gösterdiği için en güncel Android sürümünün ülkemiz Galaxy S5 ve Galaxy S4 kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağını şimdiden kestirmek güç.

Google’ın Android 4.4.3 güncellemesinde genel olarak sistem altyapısını hedef aldığını belirtmekte yarar var. Güvenlik gelişmeleri, hata düzeltmeleri ve geliştirilen bağlantı özelliklerinin yanı sıra arayüzde çevirici de gerçekleştirilen yeni renk düzeni  güncellemede öne çıkan yenilikler olmuştu. Samsung’un TouchWiz kullanıcı arayüzünde yer verdiği çevirici uygulamasını değiştirmesini beklemiyoruz ancak, sistemdeki hata düzeltmeleri ve ufak çaplı performans artışıyla telefonlar daha kararlı bir yazılama sahip olacaktır.

Galaxy-S5-and-Galaxy-S4-Android-4.4.3-600x340

kaynak: android.gs

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!