Samsung, Android 4.4’ü Test Ediyor; Peki İlk Olarak Hangi Telefona Sunulacak!

blank

Android 4.4 ilk olarak Nexus 5’te yer aldı ve bu hafta içerisinde diğer Nexus cihazlar için dağıtıma başlanacak. Kasım ayı içerisinde HTC One ve Galaxy S4’ün Google Edition sürümleri de yine Android 4.4 güncellemesinden nasiplenecek.

Dünya çapında ise birçok kullanıcı Android 4.4’ün kendi cihazlarına ne zaman sunulacağı noktasında sorular yöneltmeye başladı ki, zaten Android üreticileri konuya ilişkin ilk açıklamalarını yapmaya başladı. İlk olarak HTC ocak ayında HTC One için dağıtımın başlayacağını açıkladı. Sony net bir tarih vermedi ve ilerleyen günlerde detaylı bir açıklamanın yapılacağını belirtti. LG’nin büyük beğeni toplayan G2 modeli için Android 4.4 güncellemesinin kasım-aralık döneminde başlayacağı operatör belgelerinden anlaşılmıştı.

Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak şirketle yakın ilişkiler içerisinde olan ve güncelleme sürecine ilişkin aktardığı birçok haberde güvenirliğini defalarca kanıtlayan SamMobile, resmi Twitter hesabı üzerinden Güney Korelü üreticinin, bir aylık süre zarfında 5 milyon satış rakamını geride bırakan dev ekranlı telefonu Galaxy Note 3 için Android 4.4 güncellemesini test etmeye başladığını belirtti. Yılsonunda ya da yeni yılın ilk günlerinde resmi güncellemenin dağıtımına başlanması bekleniyor. Yine daha önceki süreçlerde olduğu üzere çeşitli sızıntı ROM’ların gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Galaxy Note 3 sonrası Galaxy S4 ve Android ekosisteminde henüz 14 aylık bir telefon olan Galaxy Note 2 için resmi güncellemenin dağıtımına başlanması bekleniyor. Galaxy S3 içinse bir değerlendirme yapmak zor görünüyor.

kaynak: twitter.com

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!