Samsung, Android Cephesinde Yaşanan Andy Rubin-Sundar Pichai Değişimini Olumlu Buluyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde sürpriz diyebileceğiz bir gelişmeye tanıklık etmiştik. Android’in deyim yerindeyse babası olarak değerlendirilen Andy Rubin’in yerine Chrome OS’un etkili isimlerinden Sundar Pichai getirilmişti. Açıklama Google CEO’su Lary Page’den gelmişti. Page, konu hakkında çok fazla detay aktarmazken, Pichai yönetimindeki Android’in yükselişini devam ettireceğini ifade etmişti.

Andronova

Android cephesinde gelişen değişim için en dikkat çekici değerlendirme ise Samsung cephesinde geldi. Son dönemde Android ile arasının açık olduğu öne sürülse de, gerek Lary Page ve gerekse JK Shin yaptıkları değerlendirmede böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtmişti.

Android tarafındaki değişime tekrar dönecek olursak görünüşe bakılırsa Samsung, değişimden memnun görünüyor. Samsung ürün şefi Kevin Packingham, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, yapılan değişimi olumlu bulduklarını belirtti. Andy Rubin için farklı fikirlere pek açık olmadığı ve inatçı bir kişilikte olduğu ifade edilirken; Pichai için ise daha ılımlı ve farklı fikirleri benimseyen bir lider olarak söz edildi. Chrome cephesinde sağlanan başarıda büyük pay sahibi olan Pichai’nin aynı başarıyı Android cephesinde de sürdüreceğini sözlerine ekleyen Packingham, Samsung ve Android arasında sıkı bir ilişki olduğu ve sürecin aynı doğrultuda uzun süre devam edeceğini özellikle vurguladı.

kaynak:PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın