Samsung-Apple Davasına Galaxy S4 de Dahil Ediliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Patent ihlali davaları teknoloji dünyasında sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Söz konusu davaların büyük bölümünde ise Samsung ve Apple başrolde. İkili arasında hali hazırda Amerika’da devam eden bir yargılama süreci var ve dava muhtemelen yılın sonlarına doğru bitecek.

Andronova

2014’ün ilkbaharında ise yeni bir yargılama süreci başlayacak. Apple ve Samsung şu sıralar Yargıç Lucy Koh’a yeni talepler sunarken, Apple’ın Galaxy S4’ü de dava kapsamına almak istediği bildirildi. Nisan sonu itibariyle raflardaki yerini alan Galaxy S4, şu an için 60 ülkede satışta. Apple yetkilileri telefonun analiz edildiği ve TouchWiz Nature UX 2.0 arabiriminde iOS işletim sistemine ait bazı patentlerin ihlal edildiğini bildirdi. Bu sebeple 2014 yılında başlaması planlanan dava kapsamına Galaxy S4’ün de dahil edilmesi için başvurunun yapılacağı aktarıldı.

Samsung cephesinde ise iPhone, Mackbook Air, iPad  ve Apple TV gibi birçok seriye dahil edilen tam 22 cihazı dava kapsamına almak için hazırlık yapıyor. Yine Apple cephesinde de Galaxy S4, Galaxy S III, Galax Note, Note II ve Galaxy S II gibi üst sınıf birçok Samsung telefonu dava kapsamına alınacak.

Apple için Samsung ile yapılan mücadelenin elbette ki farklı bir yönü var. Apple için gerçek hedef Google ve Android işletim sistemi; Samsung sadece Android pazarında geniş bir nüfuza sahip olduğu için daha kolay bir hedef olarak görülüyor.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın