Samsung ve Apple’dan e-SIM Teknolojisi Ortaklığı!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Teknoloji devleri Samsung ve Apple, yeni nesil ürünlerinde gerçekleşmesi planlanan e-SIM projesi için bir araya geldi.

Sponsorlu reklam

Apple ve Samsung ortaklığında gerçekleşen proje kapsamında artık akıllı telefonlar bir SIM kartına ihtiyaç duymadan operatöre bağlanabilecek. İki dev şirket, dünyanın önde gelen GSM operatörleri ile görüşerek e-SIM‘in bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalara başlamış durumda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

e-SIM kart teknolojisi, adını “embedded SIM”den (gömülü SIM) alıyor. Fiziksel SIM kart gerekliliğini ortadan kaldıracak bu yenilik, birçok avantajı da beraberinde getirmiş olacak. SIM Kartlarda yaşanan arızalanma, yedekleme veya tak-çıkar gibi sorunlarda ortadan kalkmış olacak. Yani SIM kartlar artık telefonlara takılıp çıkarılamayacak, buna ihtiyaç da duyulmayacak.
e-SIM kartlar, tüm operatörlerle uyumlu olacak şekilde çalışacak. Bu sayede numara taşımak ya da operatör değiştirmek için SIM kartların değiştirilmesine gerek kalmayacak.

Sponsorlu reklam

Apple, “Apple SIM” adındaki benzer çözümü kullanıcılarının hizmetine bir süredir sunmaya başladı. ABD’de satılan  iPad’lerde Apple SIM destekleniyor. Projenin gelişmesiyle GSMA standartlarına uygun tüm operatörlerin SIM kartları, üretici firmaların söz konusu teknolojiyi kullandığı akıllı telefonlarıyla uyumlu hale getirilecek.

Bu iki dev şirketin ortaklığındaki e-SIM teknolojisinin 2016’da hayata geçmesi bekleniyor. Yani 2016 yılında üretilecek iPhone ve Samsung marka telefonlarda bu özelliği görebilmemiz mümkün olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak