Samsung, Apple’ın Yeni iPhone 6s’i için A9 İşlemcisinin Ana Üreticisi Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Apple A9 işlemcilerinin üretimine yönelik söylentiler yayılmaya başlamıştı. Şimdi UBS’in araştırmalarındaki 3 rapordan ilki olan, TSMC’in Apple’ın yeni iPhone ve iPad’leri için A9 ve A9X işlemcilerinin %50’si karşılayacağı, bir diğeri Samsung ve Globalfoundries’un A9 işlemcilerinin %70’ini üreteceği ve geri kalan %30’unu da TSMC’nin üstleneceği yönündeydi.

Andronova

Son olarak Pazartesi Maeil Business Newspaper tarafından edinilen bilgiye göre Samsung, yeni iPhone’da kullanılacak Apple A9 işlemcilerinin üretiminin %75’ini, Texas, Austin’deki fabrikasında gerçekleştirecek.

Gazete’nin raporunda Samsung’un Apple ile ne kadarlık kontrat yaptığı konusunda ve ayrıca geriye kalan %25’lik işlemci üretimini üstlenecek firmaların isimleri konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Önceki A8 ve A8X işlemcilerinin %100’lük üretimini üstlenen TSMC’nin ise, yeni A9 işlemcilerinin üretimi için devreden çıkarıldığı söyleniyor.

Samsung’un Apple ile arasındaki bu iş birliği, diğer alanlarda da rekabetlerinde yumuşamaya yol açar mı hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.