Samsung Arabistan: Galaxy S III için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Mart Sonunda Başlayacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz yılın amiral gemisi modelleri Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesini dünyanın birçok noktasında başlatan Samsung, ilerleyen haftalarda güncelleme sürecine 2012 yılı üst sınıf telefonları olan Galaxy Note II ve Galaxy S III’ü de dahil etmeye hazırlanıyor. Galaxy Note II’nin halihazırda en güncel Android sürümünü alması konusunda şüphe yok, ancak Galaxy S III için ortaya atılan bazı iddialar güncellemenin sadece 2GB RAM’e sahip Amerika versiyonuna sunulacağı yönünde.

Galaxy S III’ün uluslararası versiyonu I9300 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesinin yayınlanacağı şeklinde bir açıklama bu defa Samsung Mobile Arabistan tarafından yapıldı. Bir Galaxy S III kullanıcısının güncelleme konusunda yetkililere yönelttiği soruda, resmi güncellemenin mart sonunda başlayacağı bilgisi verildi.

Resmi kaynaklarca verilen bilgiye rağmen Galaxy S III’te yer alan 1GB RAM’in yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzünü verimli şekilde çalıştırmaya yeterli olmayacağı şeklinde değerlendirmeler yapılmakta. 2GB RAM’e sahip üstelik oldukça güçlü bir işlemciye sahip Galaxy S5’te bile arayüzde takılmaların  yaşandığı dikkate alındığında ve ayrıca Galaxy Note 3-Galaxy S4 için bile henüz güncelleme dağıtımı tamamlanmamışken; Galaxy S III için önümüzdeki iki hafta içerisinde Android 4.4.2 güncellemesinin dağıtılmasına pek de ihtimal verilmiyor.

Bir diğer husus ise Samsung yazılımlarının resmi dağıtım öncesi geliştiriciler tarafından mutlaka sızdırılması. Mart sonunda dağıtılacak resmi güncelleme için bugüne kadar mutlaka bazı test yazılımların gün yüzüne çıkması ve kullanıcılar tarafından test edilmesi gerekirdi.

Konuya ilişkin gelişmeler bir süre daha gündemi meşgul etmeye devam edecektir.

s-iii-kitkat-samsung-arabia

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir