Samsung, Galaxy S4 için Knox Adlı Güvenlik Programını Avrupa’da Test Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Knox, Samsung’un özellikle kurumsal yapılar için güvenlik tedbirlerini artıran, şirketlerin gizlilik gerektiren tüm işlemlerini güvenli ve huzurlu şekilde yürütmesine olanak sağlayan bir mobil güvenlik çözümüdür.

teknik destek

Şubat ayında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde resmi tanıtımı yapılan ve ilk olarak Galaxy S4 modelinde kullanılacağı bildirilen Knox, şirket tarafındaki iç testlerin ve operatörlerle yapılacak diğer testlerin henüz tamamlamamış olması sebebiyle ileri bir tarihi ertelenmişti.

Son gelen haberler ise Samsung’un güvenlik uygulaması için gerekli olan testleri bitirdiğini ve söz konusu uygulamanın Kuzey Avrupa ülkelerinin yanı sıra İtalya, Macaristan, Hollanda ve Fransa’da Galaxy S4’ün I9505 (LTE versiyonu) modeli üzerinde test edildiğini bildiriyor.

Exynos 5 octa işlemcili versiyona dair herhangi bir açıklama yapılmazken, Samsung’un ilerleyen süreçte Knox adlı güvenlik çözümünü üst sınıf telefonlarına sunması bekleniyor. Sammobile’ın iddiasına göre Galaxy Note 3 modeli resmiyet kazandığı an Knox uygulamasına sahip olacak. Uygulamanın telefonun dahili depolama biriminde ne kadar alanı işgal edeceği henüz bilinmiyor.

Android 4.1 Jelly Bean ile işletim sisteminde güvenlik noktasında tedbirler artırılmıştı. Samsung’un sunacağı bu çözümdeki temel amacı, Android’i olabildiğine sağlam ve güvenilir bir işletim sistemi haline getirmek ve bu sayede Android’in diğer işletim sistemlerinden daha çok açığı olduğu gerekçesini sunarak işlerinde kullanmayan şirketleri Android’e, dolayısıyla Samsung’a çekmek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!