Samsung Başkan Yardımcısı: Galaxy S5 Şubat Ayında Tanıtılacak!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung Başkan Yardımcısı: Galaxy S5 Şubat Ayında Tanıtılacak!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy S5 hakkında iddialar bir süredir hayli artış gösterdi. Özellikle Güney Kore medyasının teknoloji ya da mobil bölümü deyim yerindeyse Galaxy S5 ile yatıp kalkıyor. Telefona ilişkin her gün yeni gelişmeler yaşanadursun, ilk defa bir Samsung yetkilisinden Galaxy S5 hakkında konuştuğu görüyoruz.

Güney Kore medyasına göre Samsung’un Başkan Yardımcısı ve Tasarım Stratejisi Başkanı Dong-hoon Chang, Seul Shilla Otel’de bir yılbaşı partisi katıldı ve burada gazetecilerin Galaxy S5 ile ilgili birçok sorusuna yanıt veriyor. Chang, verdiği yanıtlarda Samsung Galaxy S5’in 25-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını belirtti. Kıdemli yönetici ayrıca Galaxy S5’te yeni bir malzemenin de kullanılacağını doğruladı. Yeni malzemeden ifade edilmek istenen metal gövde olabilir, ancak burada Galaxy S5’in farklı bir versiyonu olan Galaxy F de ima edilmiş olabilir.

Samsung Başkan Yardımcısı

Galaxy S5’te zaten esnek ekran kullanımı beklenmiyor. Bunun yanında metal gövde ve esnek ekran sınırlı sayıda üretilecek Galaxy F modelinde yer alacak. Ancak yine de Samsung’un Galaxy S5’te fiberglas/plastik veya karbon fiber/plastik karışımlarından birine yer vermesi bekleniyor.

Samsung halihazırda 50 milyon satışa ulaşmak üzere olan Galaxy S4‘ü geçtiğimiz yıl 14 Mart‘ta lanse etmişti. Galaxy S5’in şubat ayında tanıtılacağı geçtiğimiz yılın son çeyreğinden itibaren dillendirilmeye başlanmıştı. Şubat ayında birçok üreticinin yeni nesil modellerini pazara sunacağını dikkate aldığımızda Samsung’un Galaxy S5’i Galaxy S4’e nazaran birkaç hafta önce duyurması olası görünüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni bir malzemenin yanında nasıl bir tasarım sergileyeceği merak edilen Galaxy S5’te Qualcomm‘un dört çekirdekli Snapdragon 800 (MSM8974AC sürümü olması bekleniyor) ve 64-bit destekli yeni nesil Exynos işlemci kullanılacak. Telefonda ayrıca 5.2-inç boyutunda 2K çözünürlüklü (2.560 × 1.440p) ekran, Android 4.4, TouchWiz 5 kullanıcı arayüzü, ISOCELL teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü kamera, 3GB RAM, 32GB depolama ve microSD kart desteğinin yer alması bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir