Samsung bataryası çıkmayan modelleri yeniden başlatma

media 10451

Telefonun bataryası çıkmıyor nasıl yeniden başlatırım? Samsung markasının batarya çıkmayan modellerinde yeniden başlatma reset atma nasıl yapılır sorusunun cevabı.

Andronova

Samsung firması rakibi Apple gibi çıkardığı son modellerinde bataryası çıkan modeller yerine batarya telefona birleşik modeller çıkarmaya başladı. Samsung “S” serisinde galaxy S6 galaxy s7 modellerinde diğer serilerinde de bazo modellerini bu şekilde üreterek piyasaya sürdü. Peki bu tarz bir üretimin bizler için bir zararı varmıdır. Evet arkadaşlar bu tarz üretimin bazı olumsuz yanları olabilmektedir.

Akıllı telefonlar kullanım sırasında bazen yetersiz bellkten veya ram den dolayı donma kasma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Eski dönemlerde 🙂 ayrık batarya zamanında bu durumlarda telefonunumuzun arka kapağını açarak bataryasını çıkardığınızda telefonu kapatmış oluyorduk.

Bu şekilde donan telefona reset atarak yeniden başlatabiliyoruz. Ayrıca ayrık bataryanın bir faydasıda bataryanızın arıza yapması durumunda servisten aldığınız bataryayı herhangi bir yetkili servise götürmeden kendiniz değiştirebiliyordunuz. Şimdi ise artık telefonumuz donduğunda bataryayı çıkaramadığımıza göre telefonumuza reset atma işlemini nasıl yapacağız.

Samsung bataryası çıkmayan modelleri yeniden başlatma

Samsung batarya çıkmıyor nasıl yeniden başlatırım

Ewet arkadaşlar yukarıda yaşadığınız sorun ile karşılaştığınızda samsung akıllı telefonunuzu nasıl yeniden başlatabileceğinizi anlatacağız;

  • İlk önce arkadaşlar donma durumunda telefonunuza reset atabilmeniz için ses açma tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basınız.
  • Yukarıdaki işlemi telefonunuz kapanana kadar yapınız.
  • Bilgisayar üzerinden programlarla denenebilir.

Bu işlemin sonucunda donan akıllı telefonunuz yeniden başlayarak telefonunuzun açılması sağlanacaktır. Batarya çıkarma işlemine bu şekilde çözüm bulabiliriz. Fakat yukarıda bahsettiğimiz diğer sorun için ise yani batarya değişimini servise değil kendiniz yapabilme durumu için ise yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Ya telefon bataryasını nasıl değiştiriliri öğreneceğiz veya herhangi bir yetkili servise giderek bataryayı değiştirteceğiz. 


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 23:45

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın