Samsung bazı hisselerini sattı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Samsung, hisselerinin bir miktarını önemli 4 şirkete sattı. Samsung bazı hisselerini sattı haberi acaba mali bir sıkıntı içerisinde mi sorularını gündeme getirdi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu yılın ilk çeyreğinde Samsung‘ un istediği kazançlara ulaşamadığı haberleri gündemde baya zaman kalmıştı. Bundan dolayı belki küçülmeye gidebileceği yönünde haberler çıkmıştı.

Samsung, küçük işletmelerine yönelik yatırımlarını genişletmek için şirketin bir miktar hisselerini sattı. Samsung hisselerini alan 4 şirket; SharpASML, Rambus ve Seagate.

Samsung, hisselerin %4.2′ sini Seagate, %0.7′ sini Sharp Corporation’ a, %4.5 hissesini ise Rambus Inc ve satışa çıkan hisselerin yarısını ASML şirketi aldı.

Samsung, söylentiye göre bu satışlardan toplam 888.85 milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı. Aynı zamanda Samsung, bu satışlarla teknoloji alanında belli bir sınırlar içerisinde kalabileceği ifade edildi.

Samsung, hisselerinin alımını yapan şirketlerle her hangi bir ortaklığa gidip gitmeyeceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung bazı hisselerini sattı

Samsung bazı hisselerini sattı


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 06:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir