Samsung bildirim paneli ayarları

Andronova
2 Minimum Okuma

Android işletim sistemine sahip telefonlarda bildirim paneli ayarlarının nasıl yapılacağını yazılı ve görsel olarak anlattık. Samsung bildirim paneli hızlı ayar tuşlarını değiştirme.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android işletim sistemine sahip telefon modelleri gün geçtikçe yeni özelliklere kavuşmaktadır. bu özelliklerden biride 7’den 70’e herkesin telefon kullanımını kolaylaştıran bildirim paneldir. Bildirim paneli telefonunuzdaki sistem uygulamaları kullanabilmenizi sağlayan bir özelliktir.

Bildirim paneli genel olarak bazı sistem ve ekran ayarlarını yapılandırmanıza yaran bir araçtır. Bildirim paneli kullanarak telefonunuzda wifi bağlantısı etkinleştirme/devre dışı bırakma, telefonu sesli/sessiz/titreşime alma, ekran döndürme, veri paylaşımı açma/kapatma, güç tasarrufu modu ayarı, zaman aşımı ayarı, konum (GPS), uçak modu, senkronizasyon, bluetooth, NFC, ekran parlaklığı ve ses düzeyi ayarlama, mail görüntüleme, uygulamadan gelen bildirimlere bakma ve yeni pencerede açma işlemlerini tek bir hareket ile yapabilirsiniz. Neredeyse telefonunuzda bulunna bütün sistem özelliklerini ayarlar bölümüne girmeden kolaylıkla bildirim panelinden yapabilirsiniz. Peki bildirim paneli nasıl açılır?

Parmağınızı akıllı telefonunuzun üst kısmından aşağı doğru çektiğinizde bildirim panelini görebilirsiniz. Bu panelde biraz önce yukarıda sayılan işlemlerin kısa yollarını göreceksiniz. Telefon bu kısa yolları varsayılan olarak sıralandırmıştır. Fakat siz daha sonradan kendinize göre önemli gördüklerinizi  öne çıkarabilirsiniz. Bu haberimizde bildirim paneli nasıl düzenleyebileceğinizi resimli olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Android telefonlarda bildirim paneli ayarları

İlk olarak Samsung telefonunuzun uygulamalar bölümüne giriş yapınız. Bunun için ana ekranın sağ alt köşesinde bulunan noktalar gurubu şeklinde bulunan simgeye tıklayınız. Aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisine aldığımız simgeye tıklayınız.

Samsung bildirim paneli ayarları

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha sonra telefonunuzda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalar içerisinden ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar simgesi yine aşağıdaki resimde sizlere gösterilmiştir. Kırmızı kutucuk içerisinde bulunmaktadır.

Samsung telefonlarda bildirim paneli ayarları

Ayarlar bölümünde ise bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler içerisinde Cihaz bölümünde yer alan Ekran kısmına giriş yapınız.

Samsung telefonlarda ayarları

Ekran başlığı altında ise karşınıza yine bir çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içerinde yer alan bildirim paneli yazısına tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung telefonlarda bildirim paneli ayarları

Bu işlemden sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bildirim panelinin ayarlarına ulaşmış olacaksınız. Bu panelde yer alan simgeleri kendinize göre bu ekranda sıralayabilirsiniz.

Samsung bildirim ayarları


Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 22:21

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir