Samsung, BlackBerry’yi Satın Almak İçin Teklif Vermeye Hazırlanıyor!

Şu saatlerde etrafta dolaşan önemli bir haber var. Öyle ki bu haber Blackberry’nin hisselerinin tavan yapmasına sebep oldu. Söylenene göre Samsung, BlackBerry’yi satın almak üzere teklif vermeye hazırlanıyor. Peki neden?

Andronova

Nedeni çok basit. Nedeni, Google’ın Motorola’yı alma sebebiyle aynı, “patent”. Hatırlarsanız Google, Motorola’yı patentleri için, değerinin iki katından da fazla bir rakamla 12,5 milyar dolara satın almıştı. Hatırlatalım, Motorola bu sektördeki en çok patenti elinde tutan firmaydı.

Şimdi aynı yöntemi Samsung yapmak istiyor. Blackbery’nin elinde bulundurduğu 1.43 milyar dolar değerindeki 44.000 patent için 7.5 milyar dolarlık bir teklif vermeyi planlıyor.

Diğer taraftan bu konuda BlackBerry’den gelen açıklamada, Samsung ile henüz bu konuda aralarında bir konuşmanın geçmediğini söyledi. Ancak bu demek değil ki Samsung bu satın almayı planlamıyor. Önümüzdeki günlerde büyük bir satın alma gerçekleşebilir. Bekleyip göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.