Samsung CEO’su JK Shin: Galaxy S4 Satışları İyi Gidiyor, Apple ile Anlaşma Yapılmayacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un rekor satış hedefi koyduğu Galaxy S4 cephesinden ilk aşamada olumlu haberler gelirken, ABD yatırım bankası JP Morgan tarafından kamuoyuna sunulan bir raporda ise satışların geriye doğru gittiği ve Samsung’un da bu noktada satışlarla ilgili hedef küçülttüğü bildirmişti. Hatta bu durumun hisse senetlerinde %6’lık bir düşüşe sebep olduğunu ve söz konusu düşüşün de şirketin 12 milyar dolar değer kaybetmesine sebep olduğu raporda yer bulmuştu.

Andronova

Bu noktada yapılan değerlendirmeler sadece bununla kalmamış ve kimi iddialar da ise Güney Koreli üreticinin satışların düşük seviyede seyretmesi sebebiyle tedarik zinciri firmalardan bileşen siparişlerini azalttığı ifadesi yer almıştı. Tüm bu iddialara ilişkin açıklamalara yanıt şirketin CEO’su ve aynı zamanda Samsung Mobile Başkanı JK Shin’den geldi.

Shin, oluşan spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını ifade ederken, Amerikalı yatırım bankasının sunduğu raporun kendi analizi olduğunu ve Galaxy S4 satışlarının oldukça iyi seviyede olduğunu bildirdi. Shin ayrıca bankanın raporunda düzenleme yapabileceğinin altını da çizdi.

Birkaç hafta içerisinde 10 milyon barajını aşan Galaxy S4’ün satışlarına ilişkin önümüzdeki süreçte resmi açıklamalar yapılacaktır. Samsung, Galaxy S III modelinde her 10 milyonluk satış hacminde resmi açıklamada bulunmuştu. Benzer sürecin Galaxy S4 için de yapılması bekleniyor. Galaxy S4’ün yanı sıra patent davaları hakkında da açıklamalarda bulunan Shin, Samsung ve Apple arasında dava konusu olan 50 patene ilişkin anlaşma yapılacağı iddiasını yalanladı.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın