Samsung CEO’su: “Tasarım, Yazılım ve Arayüze Daha Fazla Önem Vereceğiz.”

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un yeni CEO’su Kwon Oh-hyun yeni modellerinde tasarıma, arayüze ve yazılıma daha fazla önem vereceklerini belirtti.

Andronova

Samsung’un Galaxy S III’te en çok eleştiri alan tasarımı ve arayüzü gelecek modellerde geliştirileceğini ve gelen eleştirilerin dikkate alındığına vurgu yaptı. Kullanıcı deneyimine, yazılım-donanım uyumuna ve çok daha güzel görünecek ve kullanımı kolay tasarımlar için çalışmaların başladığını belirtti. Yakın zamanda ilk örneklerini görebileceğimiz bu karar uzun vadede Samsung tarafından bakıldığında çok daha yüksek satış rakamları ve daha fazla mutlu müşteri anlamına geliyor.

Gelişen mobil donanım sektörü beraberinde yazılımsal sorunları da getiriyor. Bunların başında yazılım-donanım uyumu ve kullanıcıların donanımın artmasına bağlı olarak daha fazla özellik beklemesi geliyor.

Dört çekirdekli işlemciler, yüksek performansa sahip donanımlar ve yüksek ram miktarına bağlı olarak bu donanımların en doğru şekilde kullanılması yazılıma bağlı. Samsung bünyesinde çalışan CyanogenMod’un kurucusu Steve Kondik’in, Linaro projesinin ve Samsung’un yoğun çabaları sonucu şuan için inanılmaz denebilecek cihazların tanıtımını heyecanla bekliyoruz.

Yakın zamanda tanıtımı ve sızıntıları beklenen Samsung Galaxy Note II’nin Galaxy S3’e oranla daha yenilikçi olacağını söylemek mümkün. Uzun vadede ise Galaxy S4(?) gibi modellerde tasarım ve yazılım olarak rakipleriyle özellikle Apple ve HTC ise rekabetin kızışacağına işaret ediyor.

Galaxy S3’ün ele uygunluk ve ergonomi konusunda sınıfı geçer not alması tasarım konusunda Samsung’un, Galaxy S-S2 modellerinde olan değişimin çok daha fazlasını Galaxy S3-S4 arasında görebileceğimiz belirtiliyor. Umarız en kısa zamanda tasarım ve yazılım anlamında çok daha gelişmiş cihazlar görürüz.

Kaynak: Engadget

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın