Samsung Çift Ekranlı Telefon Segmentine İnatla Devam Ediyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung yeni ürünler denemeyi çok seven bir firma. Hem telefon hem tablet hemde beyaz eşyalarda bile farklı ürünleri denemeyi seven Samsung mobil dünyada ise çift hatlıdan sonra çift ekranlı telefonları da 2007 yılı ile hayatımıza sokmuştu. O dönemde oldukça popüler olan çift ekranlı telefonlar mobil dünyadaki hızlı gelişime ayak uyduramamış ve tarihin tozlu raflarındaki yerini almıştı.

teknik destek

SGH-F300 telefonunu hatırlar mısınız bilemem ama o telefon ilk çıktığında bir teknoloji markette bu ürünü inceleme fırsatı bulmuş ve “işte telefon budur” demiştim. Aradan geçen 7 yıl içindeki gelişimi göz önüne aldığımızda ne büyük bir hata yaptığımı şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

20070525224911

Samsung bu telefon ile yetinmeyip 2013 Ekim ayında yine çift ekranlı I9230 Galaxy Golden telefonunu tanıtmıştı. Bu telefonun Snapdragon 400 işlemcisinin çift ekranı destekleme konusunda bazı sıkıntılar yaşaması üzerinde Samsung’un yeni bir Galaxy Golden devamı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yayınlanan  görsellerden anladığımız kadarıyla 2 telefonda birbirine çok benziyor. Kapaklı yapısı ve çift ekranıyla kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlayan Samsung’un başarılı olup olamayacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Yeni telefonun WVGA 480×800 piksel 2 ekranı ve Sandragon 801AB versiyonlu bir işlemcisi olacağı söyleniyor. Çift hatlı yapısıyla özellikle Çin pazarının hedef alındığını söyleyebiliriz. Ekranlardan daima sadece birinin açık olacağını varsayarsak  bu işlemcinin bu telefonu performans anlamında uçuracağını söyleyebiliriz. Ayrıntılar gelidikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Telefonun görsellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

G9098_kvG9098_05-1 G9098_04G9098_03 G9098_02

Kaynak: androidheadlines 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir