Samsung’dan Galaxy S4, Sony’den ise Xperia Z Tanıtımları (video)

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Satışa sunulması üzerinden bir aylık bir süre geçmeden 10 milyon satış rakamına ulaşan Galaxy S4, sergilediği başarı ile Android cephesinde en hızlı satan telefon unvanını ele geçirirken, rakiplerine de önemli bir gözdağı verdi.

Andronova

Telefonda yer alan üst seviye teknik özelliklerin yanına Güney Koreli üreticinin pazarlama noktasında göstermiş olduğu başarılı çalışma da eklenince rakamın daha artası hatta Galaxy S III’ün elde ettiğ rakamın çok daha kısa sürede aşılması bekleniyor.

Samsung ve İsviçreli GSM şirketi Swisscom, Galaxy S4 için düzenlediği tanıtımlardan biri de Zürih Merkez Tren İstasyonu’nda gerçekleşti. Telefonun Smart Stay özelliğine vurgu yapılırken, yarışmacılar bir saat boyunca telefondan gözlerini ayırmayacak. Tabi pekte kolay olacak gibi görünmüyor; zira yarışmacıların dikkatini dağıtıcak dışarıdan pek çok uyarıcı hazırlanmıştır. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

CsGlzu2NzX0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Japon üretici Sony de CES 2013 etkinliğinde görücüye çıkardığı ve 5 milyon satış rakamına ulaştığı geçtiğimiz ay açıklanan Xperia Z için bir tanıtım videosu yayınladı. Geçtiğimiz yıl Xperia S ile Galaxy S III karşısında tutunamayan Sony’nin daha iddialı bir ürünle Galaxy S4 karşısına çıktığı herkesin malumu. Telefonun iddiasını birkaç ay içerisinde elde ettiği satış rakamlarından anlayabiliyoruz.

Söz konusu video da Xperia Z’de yer alan NFC teknolojisine vurgu yapılıyor. Teknoloji ile aşkı bir araya getiren çalışmada rolleri canlandıran karakterler oldukça doğal ve şirin bir çalışmaya imza atmışlar diyebiliriz.

IYBZ0gsOov4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: 1, 2

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın